Paskelbti tarptautinio M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurso rezultatai

 • Teksto dydis:

VIII Tarptautinis M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkursas baigėsi. Sekmadienį Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje vykusios iškilmingos apdovanojimų ceremonijos metu paaiškėjo, kad pirmosios vietos laurai iškeliauja į Pietų Korėją ir Rusiją – vargonų kategorijoje pirmąją vieta įvertinta korėjiečių vargonininkė Hyun Sun Park, o pianistų konkurso nugalėtojų tapo rusų pianistas Aleksandras Kašpurinas.

Šiais metais konkurse dalyvavo 22 vargonininkai ir 26 pianistai iš viso pasaulio. Šeši vargonininkų konkurso finalininkai pirmąkart istorijoje savo finalinius pasirodymus atliko ne Vilniuje, o Klaipėdoje, Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje, kuri didžiuojasi įspūdingu austrišku instrumentu. Azartiški pianistų finalo koncertai vyko Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, kur šeši konkurso finalininkai pasirodė su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru ir maestro Modestu Pitrėnu.

Sekmadienį vykusios apdovanojimų ceremonijos metu paaiškėjo ne tik prizinių vietų, bet ir specialiųjų prizų laimėtojai. Publikos simpatijų prizą vargonininkų kategorijoje pelnė Hyun Sun Park (Pietų Korėja), pianistų kategorijoje didžiausio palaikymo sulaukė Gabrielė Sutkutė (Lietuva).

Sauliaus Karoso labdaros ir paramos fondo įsteigtus piniginius prizus už geriausią M. K. Čiurlionio kūrinio atlikimą gavo vargonininkas Filipas Šmerda (Čekija) ir pianistė Lina Žutautaitė (Lietuva). Specialiuoju „Tango Brücke“ prizu, vardine stipendija „Feuerwerk“ akademijoje apdovanoti pianistai Young Ho Parkas (Pietų Korėja) ir Aleksandras Kašpurinas (Rusija). „Impetus Musicus“ koncertinis prizas atiteko Gabrielei Sutkutei, „Kaunas Piano Fest“ prizas geriausiam Lietuvoje studijuojančiam pianistui atiteko Linai Žutautaitei (Lietuva).

Religinės muzikos centro įsteigtą koncertinį prizą, rečitalį Šv. Kazimiero bažnyčioje pelnė vargonininkė Hyun Sun Park (Pietų Korėja), o Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje 2020 m. sezone rečitalį gros Aleksandras Kašpurinas (Rusija).

Vargonininkų konkurso diplomantais paskelbti Tyleris Jasonas Boehmeris (Jungtinės Valstijos), Josefas Kratochvilis (Čekija) ir Somang Lee (Pietų Korėja). Antroji ir trečioji konkurso vietos atiteko čekų vargonininkams, atitinkamai Janui Šprtai ir ir Filipui Šmerdai. Pirmąja vieta, kaip minėta, įvertinta Hyun Sun Park (Pietų Korėja).

Vienintelis pianistų konkurso diplomas atiteko Lietuvą ir Lenkiją atstovavusiam Edvinui Švaikovskiui. Konkurso žiuri paskyrė net dvi trečiąsias premijas – jos atiteko lietuvių pianistėms Gabrielei Sutkutei ir Neringai Valuntonytei. Antroji vieta paskirta pianistui iš Pietų Korėjos Young Ho Parkui. Pirmosios vietos nugalėtoju tapo Sankt Peterburge studijuojantis Aleksandras Kašpurinas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių