Pereiti į pagrindinį turinį

Policijos darbas menininko akimis: studijuodamas pareigūnų akademijoje įgyvendino svajonę

2021-01-29 07:50
DMN inf.

Gilinantis į policijos veiklą universitete galima pasisemti daugiau, nei tik profesinių žinių. Tai liudija iš Šiaulių kilęs Teodoras Valys – vienas iš 47 šiemet Teisės ir policijos veiklos studijas Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo akademijoje (MRU VSA) baigęs studentas. Apie pareigūno kelio ieškantį vaikiną filmą sukūręs absolventas tikina – būtent gilinimasis į policijos veiklą ir akademinės bendruomenės palaikymas leido atrasti save.

Nors toliau žada imtis kino kūrimo studijų, sprendimą stoti į Viešojo saugumo akademiją T. Valys vadina geriausia „klaida“ gyvenime. „Iš studijų MRU Viešojo saugumo akademijos (VSA) pasiėmiau absoliučiai viską, kas įmanoma. Esu be galo dėkingas visiems kelyje buvusiems, svajonę paversti realybe padėjusiems žmonėms“, – sako absolventas.

Įkvėpimu tapo policijos veiklos studijų išgyvenimai

MRU VSA absolventas pripažįsta – gilintis į pareigūno darbą ėmė bandydamas užgožti menišką prigimtį. Dar mokykloje pradėjęs kurti prozą ir išbandęs filmo kūrybą, stodamas į VSA vaikinas ieškojo patikimos profesijos kelio. „Policija rodėsi kaip neįprastas, įdomus, prasmingas darbas“, – sako T. Valys.

Vos pradėjęs studijuoti vaikinas pajuto įkvėpimą ir ėmėsi dar mokykloje užgimusios idėjos kurti filmą apie policijos veiklą. „Tuo metu dar galvojau, ar esu tinkamas būti policijos pareigūnu. Naktimis pradėjau užrašinėti savo mintis apie pirmo kurso vidinius išgyvenimus. Pamažu dėliojosi „dienoraštis“, kurį pasąmonėje rengiau kaip galimą filmo scenarijų“, – pasakoja MRU absolventas.

Užsienyje užsidirbęs pinigų filmo kūrimui jau antrame kurse T. Valys subūrė komandą ir ėmėsi darbo. Galiausiai Kaune pristatė filmą „Tarnavau. Lietuvos policijoje“. Kurdamas juostą apie būsimą pareigūną, studentas suvienijo ir įtraukė visą akademijos bendruomenę. Vaikinas sako be to nebūtų galėjęs įgyvendinti savo svajonės.

„Stojau „į policiją“, bet čia buvo sudarytos absoliučiai visos sąlygos kūrybai, neapsakomas žmonių palaikymas. Dėstytojai, nepažįstami studentai atsiliepė į pagalbos šauksmą, geranoriškai dalyvavo scenų filmavimuose. Filmo idėja sulaukė milžiniško palaikymo. Administracija, universiteto bendruomenė palaiko ir padeda įgyvendinti iniciatyvas, kūrybines veiklas, tad yra visos sąlygos, reikia tik noro“, – pabrėžia T. Valys.

Į policijos darbą žiūrėjo ir per menininko prizmę

Kasmet MRU VSA būsimi policininkai praktikuojasi – dalyvauja Lietuvos pareigūnų kasdieniame darbe. Absolventas sako, kad būtent praktikos leido patirti tai, kas lieka visuomenės nuošalyje.

„Veikiausiai dirbantys pareigūnai to nebesureikšmina, nebeima „į galvą“, nes jei galvotų apie kasdien tarnyboje matomus vaizdus, ilgai tokiame darbe psichologiškai neišbūtų – kuomet policijos praktikos metu su pareigūnais atvyksti į butą, kuriame niekas neatidaro durų, nežinai, kas anapus jų laukia. Patekus vidun, kambaryje yra jau maždaug savaitę gulintis kūnas – kol pareigūnai dirba savo darbą, formina medžiagą, tu galvoji apie tą užsibaigusį gyvenimo ratą, kuomet tas žmogus buvo gyvas, bet dabar jo nebėra, likęs tik kūnas.

Koks buvo to žmogaus gyvenimas? Kokiomis spalvomis jis nutapė savo gyvenimą, ką reiškė tiems, kurie dar nežino, kad jo jau nebėra tarp gyvųjų? Tokios akimirkos priverčia susimąstyti apie egzistenciją ir būtį šiame gyvenime“, – pasakoja filosofiškai į praktikas žiūrėjęs policijos veiklą studijavęs vaikinas.

Pareigūnai universitete ruošiami pagal valstybės užsakymą

MRU Viešojo saugumo akademija yra vienintelė aukštoji universitetinė mokykla, profesionaliai ruošianti policijos ir valstybės sienos apsaugos pareigūnus. Teisės ir policijos veiklos bei Teisės ir valstybės sienos apsaugos programas baigę studentai pagal trišalę studijų sutartį įdarbinami Vidaus reikalų sistemoje. Policijos departamento duomenimis, vien šiemet šalyje yra 200 pareigūnų poreikis. Tad VSA 2021 metų stojimui į Teisės ir policijos veiklos programą yra numatyta skirti 70 tikslinių finansavimo vietų. Iš viso pagal bakalauro ir magistro programas šiemet VSA planuoja paruošti 340 studentų.

Pusketvirtų metų čia mokęsis T. Valys sako, kad pareigūnu norinčiam tapti bičiuliui rekomenduotų svajonės siekti būtent čia. „Jeigu žmogus tikrai žino ir yra įsitikinęs, jog gyvenimą nori sieti su teisėsauga, policija ar valstybės sienos apsaugos tarnyba, tikrai rekomenduočiau studijuoti MRU studijų programose. Nors mokymosi trukmė ilgesnė, lyginant su kitomis įstaigomis, kurias baigus galima dirbti policijos ar valstybės sienos apsaugos tarnyboje, po jų teisėsaugos institucijose galima siekti karjeros.

Juolab, dalis dirbančių policijoje ir neturintys aukštojo teisinio išsilavinimo, pradeda studijuoti neakivaizdiniu būdu ir tokiu atveju, manyčiau, darbas gali „maišytis“ su studijomis. Tad jeigu žmogus save mato statutinėje sistemoje, kodėl tiesiog iš karto nepasirinkti universitetinių studijų?“, – universitetinio išsilavinimo privalumus pabrėžia absolventas.

VSA valstybės finansuojamų vietų skaičius 2020 metų rudenį išaugo 48 procentais iki 191 studento bakalauro ir magistro programose. Net 7 bakalauro studijas VSA pasirinkę studentai mokyklą buvo pabaigę šimtukais, o aukščiausias konkursinis balas buvo net 9,3, stojant į Teisės ir kriminalistikos programą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų