Pereiti į pagrindinį turinį

Savaitgalį – proga pasidabinti operoms kurtais J. Statkevičiaus aksesuarais

2016-09-30 11:46
DMN inf.

Užsidėti prabangioje Paryžiaus parduotuvėje pirktomis plunksnomis padabintą skrybėlę ir pasijusti lyg XX a. pradžios prancūzų dama. Papuošti kaklą egiptietiškais papuošalais ir trumpam nusikelti į senovės Egiptą. Pasimatuoti galvos aksesuarus iš gotikinės XV a. mados ir trumpam paliesti viduramžius.

Tokią patirtį kultūros ir mados renginyje „Margaritos šeštadienis“ moterims dovanoja „Vilnius City Opera“. Prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“ rytoj bus pristatomi įspūdingi kostiumų dizainerių Juozo Statkevičiaus ir Jon Morrell sukurti kostiumai bei aksesuarai iš „bohemiečių“ spektaklių, o visi apsilankę turės galimybę įsiamžinti su labiausiai patikusia skrybėlaite ar kaklo papuošalu ir atminimui gauti profesionalaus fotografo darytą nuotrauką.

„Siekiame, kad kiekviena moteris renginyje pasijustų pakylėta, įkvėpta. Tokia kaip Margarita iš mūsų būsimos premjeros – Ch. Gounod operos „Faustas“, kuri bus pristatyta vasario 15 d. ir taps dešimtmetį mininčių „bohemiečių“ perlu. Ne veltui renginį pavadinome „Margaritos šeštadieniu“, nes kviečiame moteris patirti žemiškų jausmų ir norų šventę“, – sako režisierė Dalia Ibelhauptaitė.

Pirmą kartą vienoje erdvėje bus eksponuojami kultinėmis tapusių operų G. Puccini „Manon Lesko“, V. A. Mocarto „Užburtosios fleitos“ ir G. Verdi „Trubadūro“ aksesuarai, papuošalai, skrybėlės, kostiumų detalės. Daugelis jų ne tik puikavosi ant garsių solistų, pavyzdžiui, Asmik Grigorian, bet ir dalyvavo Juozo Statkevičiaus madu šou, juos dėvėjo pasaulio podiumų korifėjai, pavyzdžiui, Edita Vilkevičiūtė.

„Neribota fantazija, preciziškumas, beprotiška valia iš kiekvieno personažo išgauti subtiliausią detalę ir atvaizduoti ją kostiumuose – tai nerealu”. Taip apie J. Statkevičiaus sceninius kūrinius sako spektaklių režisierė D. Ibelhauptaitė. Pavyzdžiui, seniai svajojęs įkūnyti savo fantazijas ankstyvojo „art deco“ stiliumi J. Statkevičius tai padarė G. Puccini operoje „Manon Lesko“.

„Manon Lesko“ dėvimų skrybėlių kūrimui panaudotos plunksnos iš unikalios specializuotos Paryžiaus parduotuvės. Iš joje dirbančio meistro plunksnas užsisako „McQueen“, „Gucci“ ar „Dior“ mados namai. Šioje parduotuvėje jas įsigijo ir J. Statkevičius. Rankų darbo skrybėles šeštadienį galės pasimatuoti visos šių laikų margaritos. Viena iš unikaliausių skrybelių – legendinė dviejų su puse metro diametro skrybėlė, kuriais uždėti reikia dviejų žmonių pagalbos“,– sako D. Ibelhauptaitė.

Operos „Užburtoji fleita“ papuošalų ir aksesuarų medžiagos atkeliavo iš Londone įsikūrusių indų, afrikiečių parduotuvėlių. Įvairūs sidabriniai ir auksiniai pinigėliai su Egipto ikonografija ir herbais pirkti ne po vieną, o kilogramais. „Užsidėjusios žėrintį galvos papuošalą iš „Užburtosios fleitos“, šiuolaikinės margaritos gali pavirsti ir kleopatromis. Pavyzdžiui, operos finalinio veiksmo karūna sveria net 15 kilogramų“, – šypsosi D. Ibelhauptaitė.

Gotikinė XV a. mada su metalu, raukiniais, egzotiškumu atsiskleis iš spektaklio „Trubadūras“ kostiumių. Aksesuarus šiai „bohemiečių“ operai sukūrė britų kostiumų dizaineris Jon Morrell, už savo sceninius darbus apdovanotas pagrindiniu britų operos apdovanojimu „Olivier“ kaip geriausias metų dizaineris.

„Margaritos šeštadienyje“, kuris vyks PLC „Panorama“, lankytojai galės ne tik iš arčiau pasigrožėti didinga operos materija, bet dalį jos – papuošalus, skrybėles – pasimatuoti ir su ja įsiamžinti.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų