Koncerte skambės Piotro Čaikovskio „Romeo ir Džuljeta“, uvertiūra fantazija pagal Williamą Shakespeare’ą, Sergejaus Prokofjevo „Pirmasis koncertas smuikui ir orkestrui“ D-dur, op. 19, ir Nikolajaus Rimskio-Korsakovo Simfoninė siuita „Šecherazada“, op. 35. Kaip visi šie kūriniai susiję su koncerto pavadinimu „Meilė nugali viską“?
Teigiama, kad Vergilijaus 10-ojoje eklogėje užrašyta garsioji sentencija „omnia vincit amor“ („meilė nugali viską“). Jo eklogės – tai poetinės realių ir gyvenimiškų situacijų miniatiūros, pastoraliniai, idealizuotos meilės vaizdiniai. Meilė – tarsi amžina kūrybos versmė, įkvėpusi ne vieną poetą, ne vieną kompozitorių imtis plunksnos ir išreikšti savo jausmus žodžiais ar garsais. Tad neatsitiktinai šio vakaro programoje skambės dvi rusų kompozitorių, P. Čaikovskio ir N. Rimskio-Korsakovo, simfoninės kompozicijos – jos byloja apie skirtingas meilės istorijas. Tarp jų įsiterps neoklasicizmu dvelkiantis S. Prokofjevo „Pirmasis koncertas smuikui“, itin ryškiai atskleidęs S. Prokofjevo talento ypatybę – tyrą, santūrų ir dvasingą lyriškumą, nors šalia jo daug dėmesio skiriama ir groteskui.
Programos ašimi tapsiančiame S. Prokofjevo kūrinyje vyrauja lyrika: daininga solisto partija ir ažūriškai lengvas orkestro koloritas, bet smuiko partijoje gausu ir virtuozinių elementų (glissando, flažoletų, plačių melodijos šuolių ir trelių). Būtent čia skleisis nepaprasti jaunosios japonų smuikininkės M. Kanagawos gebėjimai, Lietuvos publiką sužavėję dar 2013 m., kai ši solistė pelnė pirmą premiją J. Heifetzo konkurse Vilniuje. Minėtini ir kiti reikšmingi įvertinimai – antroji premija ir prizas už geriausią koncerto atlikimą Long–Thibaud–Crespino konkurse Paryžiuje (2018), pirmoji premija Princesės Astrid konkurse Trondheime (2016), pirmoji premija Irvingo M. Kleino konkurse San Fransiske (2011), apdovanojimai tarptautiniuose Stulbergo, „Corpus Christi“ konkursuose.
Atkreipusi tarptautinės auditorijos dėmesį, M. Kanagawa kviečiama koncertuoti su viso pasaulio kolektyvais – tai įvairūs JAV simfoniniai ir kameriniai orkestrai, Prahos radijo, Sankt Peterburgo Marijos teatro, Suomijos radijo, Vokietijos kamerinės filharmonijos Bremene, LNSO ir kt. orkestrai. Šį koncertų sezoną smuikininkė debiutavo su Belgijos nacionaliniu simfoniniu orkestru, diriguojant maestro Hughui Wolffui. M. Kanagawa buvo „Crossroads“ kamerinio orkestro ir maestro A. Tregerio vadovaujamo Amerikos jaunimo simfoninio orkestro antroji koncertmeisterė. Kaip kamerinės muzikos atlikėja griežė garsiuose tarptautiniuose Verbjė, Aspeno ir kituose festivaliuose, kamerinės muzikos koncertų serijoje „Chanel Pygmalion“ Japonijoje.
Studijų metais M. Kanagawa dalyvavo Jaunųjų atlikėjų programoje, jos garso įrašai transliuojami įvairiose NPR radijo stotyse. Gavusi Vokietijos fondo „Deutsch Stiftung Musikleben“ paramą, smuikininkė griežia XVII a. Mantujos meistro Pietro Guarneri instrumentu. Taigi nepaprastai įdomu vėl išgirsti šią smuikininkę Lietuvoje ir tapti jos sparčiai kylančios muzikinės karjeros liudininkais.
Smuikininkės M. Kanagawos ir M. Barkausko diriguojamo LNSO koncertas „Meilė nugali viską“ vyks kovo 30 d., šeštadienį, 19 val. koncertų salėje „Compensa“.
Naujausi komentarai