Sostinėje prasideda ciklo „Pasimatymai su žydų literatūra“ renginiai Pereiti į pagrindinį turinį

Sostinėje prasideda ciklo „Pasimatymai su žydų literatūra“ renginiai

2021-11-08 15:12 klaipeda.diena.lt inf.

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Judaikos tyrimų centras ir Tarptautinis jidiš centras Vilniuje rengia ciklą „Pasimatymai su žydų literatūra“. Lapkričio 16 d. 18 val. pirmas renginys – „Tu esi Lietuvon įstatytas tamsus talismanas“. Tai Moišės Kulbako poemos „Vilnius“ (vertėjas Alfonsas Bukontas) skaitymas su komentarais.

Sostinėje prasideda ciklo „Pasimatymai su žydų literatūra“ renginiai
Sostinėje prasideda ciklo „Pasimatymai su žydų literatūra“ renginiai / Bibliotekos nuotr.

Dalyvaus Tarptautinio jidiš centro Vilniuje direktorė Viktorija Jusė ir Nacionalinės bibliotekos Judaikos tyrimų centro vadovė dr. Lara Lempertienė.

M. Kulbakas (1896–1937) gimė Smurgainyse, istorinėje Lietuvoje (dabar Baltarusija).

1919 m. apsigyveno Vilniuje. Čia leistame žydų literatūros žurnale publikuotas pirmas jo eilėraštis „Žvaigždutė“ („Šterndl“), čia M. Kulbakas išleido pirmąją poezijos knygą „Dainos“ („Širim“).

Keletą metų praleidęs Berlyne, į Vilnių grįžo 1923 metais. Poeto ir vertėjo A. Bukonto žodžiais, jau subrendęs kūrėjas, išmanantis ir miestelių žydų folklorą, ir viduramžių mistiką, ir XX a. jidiš bei pasaulio literatūrą. „Vilniaus laikotarpį daugelis M. Kulbako kūrybos tyrinėtojų laiko pačiu sėkmingiausiu ir laimingiausiu“, – rašo A. Bukontas.

Susitikime bus skaitoma ir aptariama 1926 m. parašyta poema „Vilne“ („Vilnius“), atskleidžiami jos metaforų šaltiniai bei istorizmo ir simbolizmo sankirtos.

„Pasimatymai su žydų literatūra“ – renginių ciklas, kurio tikslas pristatyti turtingą Lietuvos žydų literatūrą, skatinti domėtis jidiš kultūra, kuri yra neatsiejama Lietuvos daugiatautės kultūros dalis. Susitikimų metu bus skaitomi ir komentuojami nauji ir žinomi jidiš kalba parašyti prozos ir poezijos tekstai, pristatomos jų parašymo aplinkybės, interpretuojamas ir aiškinamas istorinis bei kultūrinis kontekstai. Susitikimus ves vertėjai, literatūrologai, judaikos tyrėjai.

Projekto atidarymas ir pirmas susitikimas vyks Tolerancijos dieną.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų