Sufleris – dar neišnykusi profesija Pereiti į pagrindinį turinį

Sufleris – dar neišnykusi profesija

2016-01-29 11:56 klaipeda.diena.lt inf.
Sufleris – dar neišnykusi profesija
Sufleris – dar neišnykusi profesija / Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatro nuotr.

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras kviečia prisijungti prie komandos ir siūlo dirbti sufleriu. Atrodo, paprastas darbas, tačiau žiūrovams nematomas sufleris turi turėti muzikinį išsilavinimą, mokėti vokiečių, prancūzų, rusų ir italų kalbas, atsiminti operų libretus.

Savo tinklapyje tokią karjeros galimybę siūlantis teatras suflerį vadina svarbiausiu asmeniu spektaklyje. „Operos teatre yra daugybė darbuotojų, kurių vardų nerasite spektaklio programėlėje, o veidų neišvysite tarpe tų, kuriems skirti aplodismentai. Nepaisant to, dažną kartą nuo tų „nematomųjų“ darbininkų spektaklio sėkmė priklauso ne ką mažiau, negu nuo solistų, dėvinčių įspūdingus sceninius kostiumus“, - rašoma skelbime.

Nors, regis, šiame technologijų amžiuje tokia profesija neegzistuoja, tačiau operos scenoje vis dar stovi nedidelė „būdelė“- suflerio, nuo scenos jaudulio gelbėjančio nesuskaičiuojamą daugybę solistų, darbo kabinetas.

Suflerio pagrindinis darbas – priminti solistams jų frazes, keliomis sekundėmis anksčiau, nei jos turėtų būti padainuotos. Kad galima būtų tai padaryti, per repeticijas reikia stebėti operos solistus, stengiantis juos suprasti iš pusės žvilgsnio.

Reikalavimų tokiai „nematomai“ karjeros pozicijai – ne tiek ir mažai:  muzikinis išsilavinimas, geras kalbų išmanymas, ritmo pojūtis, muzikalumas.

„Ne ką mažiau svarbus gebėjimas vienu metu paskirstyti dėmesį keletui objektų. Juk suflerio darbas neapsiriboja vien tik kelių pirmųjų frazės žodžių priminimu. Neretai scenoje nutinka nenumatytų dalykų, ir sufleris būna pirmasis, kuris juos pastebi ir perspėja solistą.

Geras operos sufleris yra tarsi oro uosto dispečeris, vienu metu kontroliuojantis keleto solistų veiksmus, įdėmiai sekantis muzikinį procesą ir intuityviai suvokiantis, kada ir kuriam solistui gali prireikti pagalbos, o kada jo įsikišimas tik trukdytų sklandžiai spektaklio eigai. Tam reikalinga ne tik išlavinta intuicija, bet ir gera atmintis“, - rašoma skelbime.

Susidomėjote Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro pasiūlymu? Smulkesnė informacija teikiama: tel.: (8 5) 261 89 09

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra