Vilniuje rengiama spalvinga taikos šventė Rathajatra

Šeštadienį Vilniuje rengiama džiaugsmo fiesta taikai pasaulyje pasiekti „Taikos formulė – Rathayatra“.

Tai – popietę prasidėsianti Rotušės aikštėje spalvingai ryški ir džiaugsminga šventė su didžiuliu tempiamu vežimu, aplink šokančiais šokėjais ir senąja sanskrito kalba taikos mantras dainuojančiais dainininkais. Iškilminga eisena keliaus miesto gatvėmis ir kvies prisijungti miestiečius ir miesto svečius prie vienos seniausių tradicijų pasaulio taikai palaikyti.

Organizatoriai kviečia visus dalyvauti šiame festivalyje ir pažadinti savyje dievišką prigimtinę taikos būseną ir pasidalinti tuo su visu pasauliu.

Pasak istorijos ir legendų, Rathajatra – tai unikali proga pamatyti ypatingomis galiomis pasižyminčių dievybių Džaganathų akis ir šypseną, kuri dovanoja laimę, taiką ir meilę. Ši šventė yra galimybė prisiliesti prie to, kas jungia visas religijas, tikėjimus ir pasaulėžiūras – tai meilė. Tad kviečiami prisijungti ne tik rytų išminties mylėtojai. Laukiami visi, kurie nori drauge pasidžiaugti, pasigrožėti, paragauti ir suprasti, kaip galima taikiai gyventi, sakoma šventės organizatorių pranešime.

Į Rotušės aikštę įriedėjęs įspūdingo dydžio ir grožio vežimas, simbolizuojantis visos visatos kūrėjo pasižvalgymą po miestą, pradės linksmą, spalvingą ir unikalią taikos šventę – Rathajatrą. Pradžioje bus atliekamas kerintis vedinis ritualas – arati, nuraminantis ir laime užpildantis kiekvieno stebėtojo širdį ir palankumo suteikiantis visai žmonijai. Toliau nuotaikinga procesija judės senamiesčio gatvėmis iki Katedros ir Kudirkos aikščių. Vežimas apsistos Kudirkos aikštėje, kurioje galima bus išvysti tradicinius rytietiškus, gilią prasmę turinčius Bharata Natyam šokius, pasiklausyti taiką skatinančių egzotiškų melodijų ir dainų. Programos metu bus galima nemokamai pasivaišinti gardžiais vegetariniais patiekalais.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Gražiai

Gražiai portretas
Gieda, apvalo erdve prie visokių turgų ir pn. Man jie netrukdo.

Antanas

Antanas portretas
Dar sovietlaikiu išsiverčiau į lietuvių k. jų pagrindinį šventraštį "Viešpaties Giesmę". Tai didžiausiojo Pasauluje žinomo tautosakos epinio kūrinio "Didieji Bcharatai", 6-tojo tomo (iš 18-kos) dalis. Pagal apimtį šis epas apie 15 kartų didesnis nei judėjų "Tora". Pagal turinį - jame išdėstyta bene 5 ar net 7 antikos laikų filosofijos mokyklų teiginiai. Rinktis tikrai yra iš ko. Labai retam Lietuvos skaitytojui jis žinomas. O ir šios Višnuizmo (Krišna - buvo vyriausiojo dievo Višnu eilinis įsikūnijimas) pasekėjai irgi težino tik minėtąjį filosofinį traktatą. Gi pagal visą kūrinį jau pastatyta ne vienas daugiaserijinis kino-filmas. Suprantama, juose, dėl milžiniškos apimties, nepavyko nuodugniai išdėstyti visas filosofines mokyklas. Tačiau etikos bei politikos klausimais medžiagos labai daug. Bene didžiausiąjį serialą (apie 250 serijų) peržiūrėti verta ne vien iš smalsumo, bet su sąsiuviniu ir su rašikliu.

Expert z Wilno

Expert z Wilno portretas
Haria,haria gauk į harią(snukį).
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių