Vilniuje vyko romų festivalio „Gypsy Fest“ eisena

  • Teksto dydis:

Vilniuje sekmadienį vyko kasmetinė tarptautinio romų festivalio „Gypsy Fest“ eisena, kuri šiemet tapo Tautų mugės dalimi.

Pasak Lietuvos romų bendruomenės pirmininko ir romų ansamblio „Sare Roma“ lyderio Ištvano Kvik, eisenoje romai pasirodė su žirgais, kaip tai įprasta romų kultūroje.

Šiemet festivalio eisena prasidėjo nuo Rotušės ir judėjo Pilies, Šventaragio, Tilto gatvėmis iki Kudirkos aikštės.

Anot I. Kvik, šiemet festivalis skleidžia mintį nepamiršti šeimos, bendruomeniškumo vertybių.

„Įprastai kiekvienais metais į festivalį kviečiame romų grupes iš užsienio, pristatome juos mūsų Lietuvos publikai. Šiemet norime dėmesį skirti mūsų namams – Lietuvai. Kviečiame romus iš visos Lietuvos, kad susibūrę talentingi romų ansambliai surengtų įspūdingą šventę Vilniaus centre“, – sakė I. Kvik.

Renginyje vyko muzikiniai, šokių pasirodymai.

Viena iš festivalio idėjos autorių, Baltijos regiono romių asociacijos vadovė Vaiva Poškaitė-Kovaliuk džiaugėsi, kad kasmet augantis festivalis jau ne kartą įvertintas dėl savo misijos.

Pernai jis buvo atrinktas Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimams kaip vienas iš trijų verčiausių projektų „Tautų dialogo” skatinimo kategorijoje. Šiemet tarptautiniuose „Revolution awards 2023“ apdovanojimuose festivaliui buvo skirtas specialus apdovanojimas.

Anot organizatorių, septintus metus Lietuvoje organizuojamas tarptautinis romų festivalis „Gypsy Fest“ yra socialinis projektas, skatinantis griauti stereotipus apie romų bendruomenę.

Šiemet projektą finansavo Tautinių mažumų departamentas ir Vilniaus miesto savivaldybė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Savasaris

Savasaris portretas
...gaila,kad anais laikais arkliai nebuvo ,,čipuoti'',o dabar išjojo romai su savo,,paveldu'' į Vilniaus gatves... Juos privalėjo lydėti ir raitoji policija...

Senukas

Senukas portretas
Gypsiu genu yra daugiau nei manote daug ju dirba normalius darbus

Vadintis jie gali kaip nori,

Vadintis jie gali kaip nori, portretas
bet jų tapatybės tai nekeičia .Ir šiaip,apgailėtini visi bandantys pakeisti kailį .O keist reikia ne kailį ar pavadinimą,o gyvenimo būdą.Kiek gyvybių pražuvo šitų "romų" narkotikų platinimo landynėse??
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių