Daugiau apie tai pasakojo Infrastruktūros grupės vyriausiasis specialistas Kastytis Lubys.
– Tradiciškai kapinių priežiūra ir eismo organizavimas yra Vilniaus miesto savivaldybės rūpestis. Ne išimtis ir šie metai – nuo spalio 19 dienos įvesti apribojimai viešojo transporto galinėse stotelėse prie kapinių, kur draudžiamas automobilių statymas. Praėjusį savaitgalį suintensyvintas viešojo transporto eismas. Pagrindinis siūlymas vilniečiams ir miesto svečiams, lankantiems kapines, pagal galimybes, naudotis viešuoju transportu, kuris ypač intensyvės, ir mažiau vargti su automobiliu, nes bus tam tikrų pakeitimų. Pagrindiniai pakeitimai lapkričio 1–3 dienomis, kai prie kapinių bus galima privažiuoti tik vienpusiu eismu.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Paminint pagrindines kapines, į Karveliškių kapines bus galima atvažiuoti nuo Sudervės seniūnijos pusės ir išvažiuoti link Pilaitės. Į Kairėnų kapines – nuo Nemenčinės plento pusės, į Rokantiškių kapines bus galima atvažiuoti iš Naujosios Vilnios pusės, Kojelavičiaus gatve, Šiaurės, Uosių, Kalno. Liepynės kapinės – išimtis, pagal vilniečių pageidavimus, ypač vyresnio amžiaus, ten užsuks 88 maršruto autobusas. Norėtųsi atkreipti dėmesį, kad šalia Saltoniškių kapinių lapkričio 1 dieną bus draudžiamas abiem pusėmis visų transporto rūšių eismas, išskyrus viešąjį transportą. Ta atkarpa bus nepasiekiama, o į parkavimo aikštelę bus galima įvažiuoti šalia kapinių – iš Ozo gatvės.
– Turėjote omenyje Ąžuolyno gatvę?
– Taip.
– Su kokiomis problemomis vairuotojai dažniausiai susiduria prie kapinių?
– Didžiausia problema vairuotojui – surasti, kur palikti automobilį, nes tikrai parkavimas labai ribotas. Kaip ir minėjau, kuo arčiau viešojo transporto galinių stotelių, tuo labiau ribojamas, praktiškai – draudžiamas. Reikia toliau palikti automobilį. Vienpusis eismas lapkričio 1–3 dienomis suteiks papildomų galimybių šalia kelio pasistatyti automobilius. Reikėtų stebėti eismo organizavimo schemas, jos yra prie įvažiavimo į kiekvienas kapines – tiek apylankų kryptys, tiek parkavimo galimybės. Pasikartosiu, bet prioritetas būtų, jeigu yra galimybė, atvažiuoti viešuoju transportu.
– Eismas bus apribotas, kas prižiūrės tvarką?
– Tvarką prižiūrės mūsų policijos pajėgos ir savivaldybės infrastruktūros grupės su kitų padalinių atstovais, kurie kuruos konkrečias kapines. Kaip parodė praeito savaitgalio praktika, bendradarbiavimas su policija vyksta labai sklandžiai ir gražiai, beveik neturėjome nusiskundimų.
– Ar galės laisvai kreiptis žmonės, kurie atvyks iš kitų miestų, nežino eismo tvarkos čia? Ar savivaldybės atstovai bus draugiškai nusiteikę?
– Vienareikšmiškai taip. Čia ir yra pagrindinė funkcija – ne bausti žmones ir vaikyti, o patarti, kaip patogiau pasistatyti automobilį, patekti į kapines.
Ilgąjį savaitgalį darbuosis ne tik savivaldybių atstovai, bet ir policija. Temą tęsė Viešosios tvarkos biuro vadovas Vytautas Grašys.
– Vytautai, kaip policija dirbs ilgąjį savaitgalį?
– Kaip ir visokiomis tokiomis šventinėmis dienomis, policija dirba sustiprintais pajėgumais. Savo pajėgas orientuojame į viešąjį saugumą, viešąją tvarką, eismo saugumą, kadangi tikrai didelė dalis Lietuvos gyventojų lankysis kapinėse, eismas suintensyvės. Teks suteikti pagalbą prižiūrint eismo saugumą, imsimės priemonių tam, kad būtų kuo mažiau trukdžių, kažkokių pavojų. Tikrai prašome pačių vairuotojų tinkamai pasirengti kelionėms, pasitikrinti savo transporto priemonių techninę būklę – ar veikia žibintai, valytuvai, užtenka skysčio langams valyti. Pasirinkti ilgesnį laikotarpį nuvažiavimui iš taško A į tašką B, kad nereikėtų skubėti.
Vykdysime papildomas priemones – mobilius postus, kai tikrinsime vairuotojų blaivumą. Naudodamasis proga, turiu paraginti nevaišinti vairuotojų alkoholiu prisėdus prie stalo, o vairuotojams nesivaišinti, kadangi jie, tikėtina, bus sulaikyti prie vairo. Žodžiu, imtis priemonių, kad tie vairuotojai nevairuotų.
(be temos)