Atvyksta vargonų virtuozas iš Prancūzijos Pereiti į pagrindinį turinį

Atvyksta vargonų virtuozas iš Prancūzijos

2009-02-18 13:38
Atvyksta vargonų virtuozas iš Prancūzijos
Atvyksta vargonų virtuozas iš Prancūzijos / Asmeninio arch. nuotr. K.Luedersas

Šį šeštadienį, vasario 21 d., 18 val. Vilniaus universiteto šv. Jonų bažnyčioje koncertuos visame pasaulyje garsus vargonininkas iš Prancūzijos Kurtas Luedersas.

Jis skambins retus ir Lietuvos vargonų muzikos mėgėjams mažai pažįstamus XVI - XIX a. kūrinius. Jų tarpe skambės ir Alexandre Pierre François Boëly kūryba. Pastarasis kompozitorius taip garbino Bachą, kad netgi sukūrė jo stiliumi paremtus nepaprastai sėkmingus choralinius preliudus. Tris tokius kūrinius, sukurtus pagal XVI a. melodijas, klausytojai išgirs koncerte.

Taip pat skambės ispano Juan Bautista Cabanilles, anglų Anonimo, prancūzų Alexander Guilmant, pelniusio vargonų Aleksandro Didžiojo vardą, Samuel Rousseau ir Georges Krieger kūriniai. Į koncerto programą atlikėjas įtraukė ir keletą savos kūrybos kompozicijų.

Anot K.Lueders ketina nustebinti ir intriguojančiomis, XVI a. nežinomo anglų kompozitoriaus variacijomis „Uppon la mi ré“. Jos primena išrašytą improvizaciją, paremtą tik trimis garsais – la, mi ir re. Tokioms variacijoms būdinga nepaprastai erdvi ritmo ir melodinė laisvė, beveik primenanti džiazo muziką.

Kurt Lueders yra Paryžiaus šv. Dvasios reformatų bažnyčios vargonininkas, dėsto vargonus Plaisir konservatorijoje (Prancūzija), yra Sorbonos universiteto muzikos dėstytojas. Baigė Jeilio koledžą (JAV), Schola Cantorum ir Sakralinės muzikos institutą, bei Sorbonos universitetą Paryžiuje. Savo koncertuose, įrašuose, paskaitose, meistriškumo kursuose ir straipsniuose gilinasi į XIX a. vargonų estetiką ir repertuarą, ypatingai A.Guilmant bei jo bendraminčių kūrybą.

Šis koncertas yra Vilniaus Universisteto Kultūros centro rengiamo koncertų ciklo, skirto Tarptautiniams vargonų metams (2008-2009) paminėti, dalis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra