Automatinės plovyklos neįveikia rankų darbo Pereiti į pagrindinį turinį

Automatinės plovyklos neįveikia rankų darbo

2008-01-12 00:00

Mieste daugėja automatinių automobilių plovyklų, tačiau dažnas vairuotojas renkasi įstaigas, kur transporto priemones nublizgina plovėjai.

Mieste daugėja automatinių automobilių plovyklų, tačiau dažnas vairuotojas renkasi įstaigas, kur transporto priemones nublizgina plovėjai.

Kainos labai panašios

Kauno mikrorajonuose gausu automatinių plovyklų, tačiau jos iš rinkos neišstūmė firmų, kur vairuotojus vis dar pasitinka automobilių plovėjai.

Daugelis tokių plovyklų klientų yra prabangių automobilių vairuotojai. Čia užsuka ir nepasitikintieji automatizuotu darbu. Vairuotojai teigia, kad žmonės automobilius nuplauna daug kokybiškiau nei automatinėse plovyklose.

„Automatinėje plovykloje niekas neišplaus automobilio vidaus, gali subraižyti jo išorę. O su žmogumi visada galima susitarti. Rankomis nuplautas automobilis tiesiog blizga. Kainos taip pat nelabai skiriasi. Automobilio vidų išvalys ir nuplaus už 50 litų. O automatinėje plovykloje sumokėčiau 40 litų, tačiau niekas neišvalytų salono“, – rankų darbo privalumus gyrė prabangaus automobilio „Infiniti“ savininkas Kęstutis Jurevičius.

„Negalima lyginti automatinių plovyklų su tomis, kur tave aptarnauja gyvi žmonės. Čia viskas atliekama geriau, švariau, o kaina per daug nesiskiria“, – pritarė kaunietis Eugenijus Anisimovas.

Klientai plūsta saulėtu oru

„Kauno dienos“ kalbintų plovyklų darbuotojai pasakojo, kad klientų skaičius priklauso nuo oro. Jei lyja, norinčiųjų nuplauti automobilius beveik nesulaukiama.

„Atvažiuoja visokių klientų: ir turtingų, ir kuklesnių. Netrūksta ir nuolatinių lankytojų, nes jie vertina mūsų darbo kokybę. Pasitaiko dienų, kai eilės nuo plovyklos nusidriekia per 100 metrų iki pat gatvės. Klientų srautas dažniausiai priklauso nuo oro. Jei už lango šviečia saulė, norinčiųjų nuplauti automobilius daugiau. Jei lauke purvas – nėra tikslo plauti automobilį. Automobilių taip pat padaugėja ir prieš šventes, visi pas gimines nori švarūs važiuoti“, – pasakojo Karaliaus Mindaugo prospekte įsikūrusios plovyklos darbuotoja Rasa.

Plovėjai užsiminė, kad pasitaiko itin priekabių klientų, kurie beveik visada randa prie ko prikibti. Tačiau dauguma vairuotojų lieka patenkinti plovėjų darbu ir nepamiršta jiems padėkoti.

„Nuo seno žiguliuko iki prabangaus „Lexus“ – tokių automobilių vairuotojai atvyksta pas mus. Dažniausiai prašo ne tik nuplauti automobilį, bet ir išvalyti jo vidų. Priekabiausių klientų amžius nuo 20 iki 26 metų. Jie elgiasi gana nekultūringai“, – prasitarė Europos prospekte plovykloje dirbantis Julius Miliušius.

Pasak vaikino, įžūliai dažniausia elgiasi iš užsienio sugrįžę lietuviai, vaizduojantys turtuolius. Kita grupė – jauni lietuviai arba turgaus automobilių pardavėjai. Jie sumoka 35 litus ir tampa itin priekabūs. Reikalauja, kad automobiliai tiesiog blizgėtų, nors jų būklė neretai būna apverktina.

Atvažiuoja ir milijonierių

Pasak J.Miliušiaus, iš klientų minios labiausiai išsiskiria turtingi žmonės, kurie dažniausiai nereiškia jokių pretenzijų.

„Atvyksta į plovyklą vienas milijonierius. Iš jo daugeliui reikėtų pasimokyti paprastumo. Jis niekada nesikabinėja ir netikrina, kaip mes dirbame, – atvažiavo, nuplovėme automobilį ir išvažiavo. Smagu dirbti tokį darbą, nes nuolat bendrauji su žmonėmis. Reikia mokėti ir nusišypsoti, palinkėti visiems geros dienos, nors kartais būna ir subjurusi nuotaika“, – sakė J.Miliušius.

Daugelis tokių plovyklų neturi pavadinimų, jų nepuošia iškabos, tačiau kai kurioms prigyja savotiškos etiketės.

„Niekas mūsų kitaip ir nevadina, kaip „Kempiniuko“ plovykla. Šis pavadinimas prigijo tuomet, kai pasirodė animacinis serialas, kurio herojaus vardas buvo Kempiniukas. Turime ir iškabą, ant kurios pavaizduotas Kempiniukas. Anksčiau turėjome drabužius su animacinio herojaus atvaizdu“, – prisiminė J.Miliušius.

Panerių gatvėje esančios plovyklos savininkė Vaida Strasevičienė įsitikinusi, kad jai artimiausiu metu pavyks konkuruoti su automatinių įstaigų šeimininkais.

„Pas mus susidaro didesnės eilės nei prie automatinių plovyklų. Mūsų darbo kokybė yra geresnė: nesubraižome automobilių. Nemanau, kad ateityje turėtume užsidaryti. Žinoma, per trejus metus padidėjo kainos, nes pabrango darbo jėga, bet mes tikrai nebankrutuosime“, – įsitikinusi V.Strasevičienė.

„Šio verslo pelnas priklauso nuo oro. Geros dienos atperka prastesnes, todėl mes planuojame plėstis“, – žadėjo J.Miliušius.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų