Mokesčių mokėti nespėjantys barų ir kavinių savininkai masiškai įspėjami, kad gali prarasti licencijas. Sostinės valdžia tikina, kad ji tik laikosi įstatymų. Įstatymų, kurių nepakeitus be alkoholio liks daugybė kavinių, barų ir restoranų.
Išimtis tapo taisykle
Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Paluckas dienraščiui teigė, esą stabilios ekonomikos laikais stabdomas alkoholio ir tabako prekybos licencijų galiojimas ar atėmimas tebuvo retas reiškinys, priemonė, kurios buvo imamasi išimtiniais atvejais. Tačiau dabar, buksuojant visam šalies ūkiui, išimtis tapo taisykle, ir licencijų netekti gresia dešimtims įmonių, kurios sostinėje valdo šimtus kavinių, barų ir restoranų.
Vasario 17 d. G.Paluckas oficialiai įspėjo net 89 įmones, kurioms gali būti atimtos prekybos tabaku ir alkoholiu licencijos. Tarp įspėtų bendrovių – tokie kavinių, barų ir restoranų verslo milžinai kaip "Ida Basar", "Mecom Grupp". Grėsmė kilo ir kavinių "Keisti ženklai" bei "Pas Ramazį", Šiuolaikinio meno centro kavinės ir restorano "Briusly" licencijoms.
Iš viso G.Palucko juodajame sąraše atsidūrusios įmonės gali netekti net 300 įvairių įstaigų, kelioms dešimtims barų ir kavinių licencijos jau atimtos, tarp jų – "Mambopizza" tinklą valdančiai bendrovei "Ultrapramogos", teisės prekiauti alkoholiu neteko ir restoranai "Avilys" bei "Sorento".
Oro uoste – jau sausa
Įdomi detalė – prekybos alkoholiu ir tabaku licencijos gali netekti ir bendrovė "Vilniaus troleibusai". Ši savivaldybės valdoma įmonė, kaip ir anksčiau minėti verslininkai, nustatytus pažeidimus privalo pašalinti per 60 dienų.
Licencijų jau neteko Tarptautinis Vilniaus oro uostas, kaip ir kiti ūkio subjektai, nesusimokėjęs mokesčių už savo valdomų kavinių veiklą. Nuo vasario 18 d. alkoholiu negalima prekiauti oro uosto bare ir labai svarbių asmenų salėje įrengtame bare. Tiesa, nuostolis turbūt nelabai didelis, mat pasitraukus "flyLAL" oro uostas toli gražu nėra apgultas išgerti trokštančių keleivių.
Įstatymai per griežti
G.Paluckas tikina, kad savivaldybė tikrai nenori imtis tokių drakoniškų priemonių, tačiau pasirinkimo neva nėra.
"Esminė problema – tai, kad tiek įstatymai, tiek Vyriausybės nutarimai taip reglamentuoja šį procesą, kad kai tik tai skola "Sodrai" ar Mokesčių inspekcijai pasiekia tūkstantį litų ir daugiau, iš karto šią informaciją mums kaip suvestines siuntinėja tos institucijos. Ir mes privalome iškart reaguoti: pirmiausia duodamas įspėjimas 60-iai dienų, paskui licencija stabdoma 30-iai dienų, dar vėliau licencija atimama", – procedūrą aiškino savivaldybės administracijos vadovas.
Pašnekovas pripažino, kad jeigu padėtis nepasikeis, netrukus licencijų stabdymas ir jų atėmimas taps masiniu reiškiniu tiek Vilniuje, tiek kituose šalies miestuose.
"Tai labai drakoniškos priemonės, likusios iš "senų gerų" laikų, – įstatymus kritikavo G.Paluckas. – Reikalingos teisės aktų pataisos, kad nebūtų žlugdomi verslininkai. Išsiuntinėjome savo pasiūlymus Vyriausybės kanceliarijai, Mokesčių inspekcijai. Padėtis ne mūsų rankose. Mes tiesiog vykdome nustatytas funkcijas ir laikomės įstatymų."
Naujausi komentarai