Pereiti į pagrindinį turinį

Bebalsiai "mokinio krepšeliai"

2008-09-04 09:00
Bebalsiai "mokinio krepšeliai"
Bebalsiai "mokinio krepšeliai" / Aliaus Koroliovo nuotr.

Kai kurių Kauno mokyklų mokiniai ir jų tėvai pasijuto ne žmonėmis, o tik "moksleivio krepšeliais". Mat švietimo valdininkai nesivargina pildyti savo pažadų, nuo kurių priklauso mažųjų asmenybių ugdymo kokybė.

Negalės lavintis papildomai

Senamiesčio pradinė mokykla nuo rugsėjo 1-osios pakeitė statusą - tapo pagrindinė. Tikėtasi dar vienos žadėtos naujovės - kad iki mokslo metų pradžios bus rekonstruota palėpė ir joje įrengtos naujos klasės. Tada visi pradinukai mokytųsi viena pamaina.
Pavasarį miesto taryba pritarė pedagogų siūlymui pagerinti mokyklos darbo sąlygas ir remontui skirti 200 tūkst. litų. Tačiau rekonstrukcijos darbai kol kas nepradėti, visoms keturioms trečiaklasių klasėms pamokos vyksta po pietų.

"Dukra nebegalės lankyti "Auros" šokio teatro vaikų grupės. Repeticijos vyksta tik po pietų, tad mėgstamo užsiėmimo vaikui teks atsisakyti", - piktinosi trečiaklasės tėvas Vytautas Bankauskas. Jis teigė netikintis mokyklos atstovų pažadais, išsakytais Rugsėjo 1-ąją: esą iki gruodžio pradžios palėpė bus rekonstruota ir vaikai galės mokytis iš ryto. "To, ką buvo galima atlikti vasarą, nereikėjo atidėlioti rudeniui", - įsitikinęs pašnekovas.

Kito trečiaklasio tėvas Gintaras Česonis susirūpinęs, kad jo sūnus negalės lankyti po pietų vykstančių užsiėmimų muzikos mokykloje. Be to, sutemus vaikui grįžti iš pamokų namo būsią nesaugu. Šeimai nepatogumų sukelia ir tai, kad kitą sūnų, pirmaklasį, į pamokas tenka išleisti rytą.

Projektas tik rengiamas

Mokyklos direktorė Nijolė Vitkauskienė kartu su pavaduotoja ūkio reikalams Daiva Žiemeliene aprodė palėpę, kurioje kol kas riogso suversti seni baldai. Rekonstrukcija dar nepradėta, bet pedagogės tikino, kad čia įrengtose keturiose klasėse pradinukai tikrai galės mokytis, bet ne nuo gruodžio, o nuo sausio mėnesio. Žadama įrengti kabinetą sekretorei, logopedei, socialinei pedagogei ir slaugytojai. Tam reikia apie 260 kv.m ploto.

Šiuo metu rengiamas rekonstrukcijos projektas, ketinama skelbti konkursą bendrovėms, kurios atliks darbus. Direktorė sakė, kad Nemuno g. esantis mokyklos pastatas yra paveldo objektas, reikėjo gauti Kultūros paveldo departamento (KPD) Kauno teritorinio padalinio sutikimą, todėl remonto pradžia užtruko.
"Birželį pateikėme rekomendacijas, kurių privalu laikytis rekonstruojant visus Senamiesčio pastatus. Mokyklos palėpės remontas nėra labai sudėtingas, tad jį buvo galima pradėti gerokai anksčiau", - įsitikinusi KPD Kauno teritorinio padalinio vyriausioji specialistė Rymantė Gudienė.

"Statybininkai, su kuriais tarėmės dėl darbų, pažadėjo juos baigti per tris mėnesius. Savivaldybė pinigus skyrė iš šių metų biudžeto, tad juos panaudoti turime šiemet", - aiškino mokyklos direktorė.

Pradinukams klasių trūksta

Savivaldybės Kultūros ir švietimo departamento direktorius Edmundas Balasevičius jau minėjo ne trijų, o keturių mėnesių terminą. "Per keturis mėnesius statybininkai tikrai turėtų darbus baigti. Svarbu, kad mokykla kuo greičiau skelbtų konkursą, surastų kokybiškai dirbančią bendrovę", - aiškino jis.

Antrosios pamainos šiemet nepavyko išvengti ne tik Senamiesčio mokyklos pradinukams. Miesto mokyklose po pietų dar mokysis 1093 pradinių klasių mokiniai. Daugiausia jų - 419 - lanko "Ąžuolo" vidurinę mokyklą. Per 200 besimokančiųjų antroje pamainoje - "Purienų" vidurinės mokyklos auklėtiniai.
"Aplinkui pradinių mokyklų trūksta, privalome priimti mikrorajono vaikus. Taigi ne visi gali pamokas lankyti iš ryto. Mūsų mokykla perpildyta, iš viso joje mokosi per tūkstantį vaikų", - aiškino "Purienų" vidurinės mokyklos direktorė Danguolė Žekevičienė.

Priglaudė kitos mokyklos

Nė vieno mokinio nebeliko "Animos" pagrindinėje mokykloje, kuri miesto tarybos sprendimu reorganizuota. "Vasarą iš mokyklos niekas nepaskambino ir nepranešė, kad turime keisti mokyklą. Tik penktadienį sužinojau, kad sūnaus mokytoja su visa klase išeina į Vydūno vidurinę. Mums tai nepatogu, vaikui reikėtų toli važinėti", - dienraščiui pasakojo trečiaklasio mama Ilona Grigalavičienė. Jai pavyko priprašyti, kad sūnus būtų priimtas į Žaliakalnio pagrindinę mokyklą.

I.Grigalavičienė mano, kad vaikų negalima taip traumuoti, reorganizacijos pasekmes reikėjo numatyti besibaigiant mokslo metams. Į Vydūno vidurinę mokyklą savo trečiokus išsivedusi mokytoja Onutė Prokopienė teigia neturėjusi kitos išeities. Ji džiaugiasi, kad Vydūno mokyklos vadovai jai ir jos mokiniams sudarė sąlygas dirbti, nors vaikams apie tai pranešti buvę nelengva.
O.Prokopienės kolegei Virginijai Lukošienei darbo kol kas neatsirado, jai mokslo metų pradžia nelinksma.

Kultūros ir švietimo departamento direktorius E.Balasevičius pastebi, kad "Animos" vaikai į kitas mokyklas išėjo tada, kai baigėsi teismai. Paaiškėjo, kad šios mokyklos reorganizacija teisėta. Kam atiteks "Animos" patalpos geroje vietoje Žeimenos g., esą spręs miesto taryba.
"Manau, patalpas būtina palikti švietimo reikmėms. Viename pastate siūlytume įkurti lopšelį, nes šių įstaigų vaikams labai trūksta. Kitame korpuse galėtume atidaryti neformaliojo ugdymo įstaigą, pavyzdžiui, dailės ar muzikos mokyklą", - svarstė E.Balasevičius.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų