Gruodžio 8 d. Užkarpatės apskrities Mukačėvės istorijos muziejuje – „Palanoko“ pilyje įvyko projekto, skirto Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino vaikaičio Teodoro Karijotaičio istorinės atminties kambario įkūrimui pilies muziejuje, pristatymas. „Teodoro Karijotaičio istorinės atminties kambario atidarymas „Palanoko“ pilyje – labai svarbus įvykis ir mes tikimės, kad po metų jame bus įrengta jau pilna ekspozicija. Buvo atliktas kruopštus darbas ir medžiaga ekspozicijai jau yra surinkta. Ukrainą ir Lietuvą sieja didelis istorinis paveldas, todėl šis projektas mums labai svarbus ir žadame jį tęsti toliau“ – pristatymo metu teigė R. Jarockis.
Gruodžio 9 d. Lvovo istorijos muziejaus patalpose Trakų istorijos ir Lvovo istorijos muziejai pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Šio renginio metu taip pat buvo pristatyti projekto istorinių tyrimų rezultatai, kuriuos bendrai atliko Lietuvos ir Ukrainos istorikai.
„2016 m. buvo stiprinama Lietuvos ir Ukrainos partnerystė kultūros srityje. Šiais metais kartu su Ukrainos partneriais buvo organizuotos parodos, koncertai, teatro, literatūros renginiai. Šio bendradarbiavimo svarbi sudedamoji dalis – muziejų partnerystė. Privalome aktualizuoti savo bendrą kultūros paveldą, kuris siekia LDK laikus. Tuo tikslu turime skatinti visuomenės dėmesį šio paveldo išsaugojimui, suartinančiam mūsų tautas“, – pabrėžė kultūros viceministras.
„Bendradarbiavimo sutarties tarp muziejų pasirašymas tapo šiemet mūsų vykdomo projekto „Lietuvos materialios kultūros vertybės bei istorinė atmintis Lvove ir Mukačeve: tyrimas ir sklaida“ rezultatu. Siekiant identifikuoti lietuvišką paveldą buvo atlikti tyrimai istorinės atminties institucijose Lvove ir Užkarpatėje. Taip pat Mukačėvėje „Palanoko“ pilyje gruodžio 8 d. simboliškai atidarytas Teodoro Karijotaičio istorinės atminties kambarys ir perduotas pirmasis šio kambario eksponatas – Teodoro Karijotaičio portreto fotokopija ant drobės, kurio originalas randasi Mukačėvės Šv. Mykolo stačiatikių vienuolijoje,“ – apibendrino VšĮ „Rytų Europos bendradarbiavimas“ direktorė Beatričė Beliavciv.
Naujausi komentarai