Dėl nukirsto šimtamečio ąžuolo savivaldybė kreipsis į prokuratūrą

Šeštadienį Vilniuje, Šnipiškėse, nukirtus brandų ąžuolą, Vilniaus savivaldybė ketina kreiptis į Generalinę prokuratūrą.

„Savivaldybės teisininkai jau baigia parengti prašymą Generalinei prokuratūra pradėti ikiteisminį tyrimą bent dėl trijų baudžiamojo kodekso straipsnių pažeidimo“, – žurnalistams pirmadienį sakė V. Benkunskas.

Baudžiamoji atsakomybė, pasak mero, numatyta pagal tris straipsnius – padarytą žalą gamtai, savivaldžiavimą ir statybas reglamentuojančių teisės aktų pažeidimą.

Ąžuolas buvo nukirstas prie Rinktinės ir Ceikinių gatvių esančiame sklype.

Pasak V. Benkunsko, planuojama kelti klausimą ir dėl baudų politikos.

Savivaldybės teisininkai jau baigia parengti prašymą Generalinei prokuratūra pradėti ikiteisminį tyrimą bent dėl trijų baudžiamojo kodekso straipsnių pažeidimo.

„Pagal dabar galiojančią savivaldybės tvarką bauda (už nukirstą ąžuolą – BNS) galėtų būti apie 130 tūkst. eurų“, – sakė meras.

„Pagal Aplinkos ministerijos tvarką, ką šeštadienį minėjo Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, bauda išvis atrodo juokingai – keli tūkstančiai eurų. Matyt, įsivertinęs visą tą baudų dydį ir baudų politiką vystytojas taip ir priėmė sprendimą“, – kalbėjo jis.

Vis tik mero nuomone, adekvati bauda – baudžiamoji atsakomybė, teistumas kaltiems asmenims už priimtus sprendimus.

Kaip kalbėjo V. Benkunskas, Šnipiškėse esančio objekto statybos nepradėtos, projektiniai pasiūlymai nepatvirtinti.

S. Lisausko / BNS nuotr.

„Aš neįsivaizduoju, ką dabar turėtų atnešti sklypo savininkas į savivaldybę, kad tenkintų tiek savivaldybės, tiek visuomenės lūkestį, kas tam sklype galėtų būti“, – sakė meras.

„Mano subjektyviu vertinimu, jeigu būtų atneštas planas, kad visam perimetre būtų užsodintas ąžuolų parkelis, tokiu atveju diskusija yra galima. Visais kitais atvejais aš nežinau, kokiais argumentais mes galėtume šnekėtis, kad po šito atvejo patvirtintume projektinius pasiūlymus, būtų suprojektuotas visas sklypo projektas ir galiausiai būtų išduotas leidimas“, – pridūrė jis.

Meras priminė, kad savivaldybės pozicija dėl šio ąžuolo visada buvo nuosekli.

Sostinės meras šeštadienį sakė, kad medį nukirto sostinės centre esančio nekilnojamojo turto projekto vystytojai „Rinktinės NT“.

 

„Rinktinės NT“ sakė, kad ąžuolą buvo nuspręsta nupjauti, nes jis trukdė lietaus nuotekų tinklo remontui.

Pasak mero, įmonės argumentai „netelpa į jokius rėmus“, nes per sklypą einantį vamzdyną galima koreguoti nenaikinant medžių.

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) pirmadienį pranešė stabdanti ąžuolą nupjovusios bendrovės „Kapitel“ narystę asociacijoje.

„LNTPA atsiriboja nuo minėtosios bendrovės veiksmų ir stabdo jos narystę asociacijoje. Jokios aplinkybės nepateisina tokio žingsnio. Pritariame ir palaikome tiek aplinkos ministro, tiek Vilniaus miesto mero išsakytą pasipiktinimą ir kritiką dėl šio ciniško poelgio“, – pranešime cituojamas LNTPA prezidentas Mindaugas Statulevičius.

Apie situaciją, esamos tvarkos tobulinimą LNTPA ir Vilniaus meras kalbėsis šią savaitę.

Kilus pasipiktinimui dėl nukirsto ąžuolo, į situaciją šeštadienį sureagavo ir šalies prezidentas Gitanas Nausėda, feisbuke pareiškęs, jog „barbariškai nupjautas šimtametis, sveikas, žaliuojantis ąžuolas“ ir vadino tai vagyste bei „spjūviu į veidą“ vilniečiams.

Su projektu dirbusi architektės Gilmos Teodoros Gylytės įmonė „Do Architects“ sekmadienį nutraukė sutartį su vystytoju, pareiškusi, jog sprendimas nupjauti ąžuolą – nepriimtinas ir buvo jų parengto projekto centras ir ašis.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Suknisti

Suknisti portretas
estonai .

Tomas

Tomas portretas
Matyt sitie ploksciazemiai is savivaldybes galvoja, kad pinigai ant medzio auga? Tai ir panikuoja is baimes.

uztat ,kad jy gamta tokiu debilu sukure

uztat ,kad jy gamta tokiu debilu sukure  portretas
pasieme pjukla ir atkersino --gamtai.. va tep.
VISI KOMENTARAI 12

Galerijos

Daugiau straipsnių