Pereiti į pagrindinį turinį

Dėl stadiono vietoje numatytos statybos savivaldybė kreipėsi į prokurorus

2015-10-15 16:00
BNS inf.
V. Skaraičio / Fotobanko nuotr.

Vilniaus savivaldybė prašo prokurorų įvertinti, ar teisėtai priimti sprendimai, leidžiantys statyti gyvenamuosius namus Antakalnyje, kur šiuo metu yra stadionas.

Vilniaus savivaldybė pranešė, jog į Vilniaus apygardos prokuratūrą kreipėsi prašydama ištirti žemės sklypo Žolyno gatvėje 27, kuriame yra futbolo stadionas, detaliojo plano įgyvendinimo teisėtumą.

„Galimai neteisėtais būdais praėjusios kadencijos laikotarpiu 2014 metais miesto futbolo stadioną užsimota paversti  gyvenamųjų namų kvartalu, savivaldybė siekia apginti viešąjį interesą“, - nurodoma savivaldybės pranešime..

Savivaldybės rašte prokuratūrai prašoma įvertinti susitarimą tarp sklypo nuomininko ir sklypą patikėjimo teise valdančios Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT): kaip atsirado pakeitimai, leidę keisti žemės sklypo naudojimo paskirtį ir būdą, t.y. padalinti stadiono sklypą į du žemės sklypus, ir viename jų planuoti gyvenamųjų namų statybas. Savivaldybė, be NŽT, prašo ištirti ir Valstybinės teritorijų planavimo statybos inspekcijos veiksmus įgyvendinant detaliojo plano sprendinius.

Kreipimesi į prokurorus pažymima, jog sostinės savivaldybės taryba praėjusių metų liepą priėmė sprendimą su nuostata, jog detalusis planas, kuriame leidžiama namų statyba, įsigalios tik jei NŽT pritars daugiabučių kvartalo atsiradimui.

Dėl šios situacijos prieš metus į Generalinę prokuratūrą kreipėsi ir tuo metu opozicijoje buvęs savivaldybės tarybos narys, konservatorius Vidas Urbonavičius, tačiau prokuratūra dėl tyrimo informacijos kol kas nepateikė.

V.Urbonavičius skunde buvo nurodęs, kad dar 1994-aisiais tuometinio Vilniaus futbolo klubo „Žalgiris“ su NŽT sudarytoje 99 metų sklypo nuomos sutartyje buvo įtraukta sąlyga, jog sklypas gali būti naudojamas tik stadionui eksploatuoti.

Sunkumų turėjusį klubą „Žalgiris" valdė verslininkas Vadimas Kastujevas, jis buvo įkalintas Maskvoje ir klubui 2010-ųjų metų vasarį buvo iškelta bankroto procedūra, tačiau taikos sutartimi 2013 metų kovą ji buvo nutraukta.

V.Kastujevas anksčiau buvo teistas ir kalėjo Rusijoje, 2011 metais grįžo į Lietuvą. Jis pernai lapkritį buvo sulaikytas Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai išsiaiškinus, jog jis veikė tarptautinėje organizuotoje grupuotėje, kuri prekiavo tauriaisiais metalais ir prabangiais mobiliojo ryšio telefonais „Vertu“. Tyrimas pradėtas dėl nusikalstamų veikų maskavimo plaunant pinigus. V.Kastujevas paleistas už užstatą pernai gruodį.

Savivaldybės duomenims, veiklos nebevykdantis „Žalgiris“  2014-ųjų gruodį perleido stadioną ir kitus pastatus sklype viešajai įstaigai „Antakalnio laisvalaikio ir sporto klubas“, kuris savo ruožtu šių metų kovą perleido statinius bendrovei „Kos Invest“.

Registrų centro duomenimis, „Kos invest“ akcininku 2013 metų balandį tapo Rusijos pilietybę turintis Konstantinas Draganas, jis šiuo metu yra vienintelis bendrovės akcininkas ir vadovas.

Savivaldybė pernai liepą yra patvirtinusi, kad vietoje dabar esančio stadiono, kuris šiuo metu esą naudojamas futbolo mėgėjų treniruotėms ir varžyboms, turėtų iškilti mažesnis, vaikų futbolo treniruotėms skirtas stadionas. Likusi teritorija būtų užstatyta gyvenamaisiais namais, kuriuose planuojama įkurti 128 butus. Nekilnojamojo turto objektų plėtotojai savivaldybės sprendimu taip pat buvo įpareigoti iš pradžių įrengti naują stadioną - tik tuomet būtų leista statyti gyvenamuosius namus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų