Pereiti į pagrindinį turinį

Į medžioklę trauks su vogtais šunimis

2008-02-05 09:00

Vagių grobiu gali tapti net šunys, ypač jei jie kilmingi ir dresuoti. Tuo savaitgalį įsitikino vilniečiai, netekę dviejų Sibiro laikų. Šunų šeimininkai įtaria, kad augintiniai gali būti panaudoti medžioklėje.

Lazdynėlių gyventojus kankina negeras įtarimas – dviejų medžioklinių šunų netekę vilniečiai beveik neabejoja, kad jų augintinius nugvelbė arba medžiotojai, arba jų samdyti niekdariai. Neįprasta vagystė pastebėta šeštadienį.

„Ketvirtadienį ir penktadienį šunys buvo aptvare, tačiau atvykę šeštadienį radome tik tuščią voljerą. Ant aptvaro vartų kabėjo spyna, tačiau ją radome nupjautą“, – sakė Sibiro laikų netekęs Piotras Katilovičius.
Anot medžiotojo, net 20-metė jo duktė, sužinojusi apie pavogtus šunis, negalėjo sulaikyti ašarų – jie buvo tarsi šeimos nariai. „Neaišku, kam prireikė tų šunų, juk benamiai nekarpytų tvoros, nesugebėtų nupjauti ir kabančios spynos. Esu girdėjęs, kad jie vagia šunis ir po to juos pardavinėja turguje, bet kam vogti kilmingus medžioklinius šunis – lieka tik spėlioti“, – sakė Piotras.
Tiek savo šunų netekęs Piotras, tiek jo brolis Jurijus įtaria, kad prie vagystės nagus galėjo prikišti ir gerai informuotas ar net gana artimas žmogus, kolega medžiotojas. „Beveik galiu garantuoti, kad man gerai žinomas medžiotojas tai užsakė, o profesionaliai su gyvūnu mokantis elgtis asmuo jį pavogė“, – tvirtino vilnietis. Pavogtosios laikos – vienos žymiausių ir kilmingiausių Lietuvoje. „Retas šios veislės šuo „ima“ net šerną. Abu šunys kilmingo kraujo, be galo protingi ir sumanūs“, – kalbėjo Piotras.

Šunys galėjo nusekti iš paskos

Patyrę broliai medžiotojai pripažįsta, kad Sibiro laikos labai greitai ir ištikimai prisiriša prie šeimininko. „Tačiau jei vagys vilkėjo medžioklinį kombinezoną ar net buvo ant peties užsimetę medžioklinį šautuvą – šunims galėjo pabusti medžioklės instinktas, ir jie negalvodami nusekė vagims iš paskos“, – svarstė broliai. Tiesa, Piotras neatmeta versijos, kad laikoms buvo užnertos kilpos ant kaklo ir taip jie buvo ištempti iš voljero, o toliau ir už sodybos teritorijos, mat buvo matyti ir šunų priešinimosi žymių.
Tačiau vilniečiams kyla klausimų: jei ne medžioklėje, tai kur Lietuvoje bus panaudoti pavogti šunys? Šeimininkas nedrįsta atskleisti nei šunų amžiaus, nei jų tikrųjų vardų. „Sužinoję šią informaciją vagys gali padirbti kilmės dokumentus, išvežti keturkojus iš Lietuvos ir be mažiausio vargo juos parduoti“, – sakė vilnietis. Manoma, kad už grobį vagys galėtų praturtėti net keliais tūkstančiais eurų.
Praėjusią savaitę šunų neteko ir Trakų rajone įsikūrusio vieno medžiotojų būrelio nariai.
„Vilniečiai, praradę keturkojus, neskuba kreiptis į policiją. Per metus užfiksuojami tik pavieniai atvejai. Dažniau žmonės per skelbimus ir iškabas ieško dingusių augintinių“, – dienraščiui sakė Vilniaus miesto Vyriausiojo policijos komisariato Organizacinio skyriaus Viešųjų ryšių poskyrio vyriausioji specialistė Dalia Petrauskienė.

Grobį parduoda turguje

Vilniaus miesto Vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimų tarnybos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus viršininko Sigito Šemio teigimu, neretai į butą ar nuosavą namą įsibrovę vagys su pinigais, buitine technika ar brangenybėmis išsineša ir gyvūnus. „Buvo ir gana neseniai keletas atvejų, kai su stambiomis pinigų sumomis ilgapirščiai išsinešė ir katiną, ir šunį“, – neslėpė nuostabos pareigūnas.
Anot šunis praradusio Piotro, neretai keturkojus vagia benamiai, kurie vėliau grobį bando parduoti Kalvarijų turguje. „Pamenu, kai kaimynai prarado veislinį, tačiau be kilmės dokumentų šunelį. Už jį buvo mokėję vos kelis šimtus litų, o atvažiavę į turgų pamatė savo keturkojį draugą jau su naujais šeimininkais. Teko jiems tą šunelį perpirkti už keliskart didesnę sumą“, – pasakojo pusamžis vilnietis. Neretai pavogę šunis vagys prisistato juos „netyčia radusiais“ ir prašo nemenkų kompensacijų.

Pats imsis tyrimo

Piotras mano, kad atskleisti vagystę tėra laiko klausimas. „Aš įsitikinęs, kad pats atskleisiu šią vagystę, ir net greičiau nei policija. Turiu ir savo sugalvotą sistemą – didžiausiuose medžioklės plotuose iškabinsime skelbimus, kad pavogti šunys. Manau, tikrai bus sąžiningų žmonių, pranešiančių vertingos informacijos“, – atskleidė vilnietis.
Ieškoti pavogtų laikų jis nusiteikęs ir lankydamasis parodose. Policija operatyviai išplatino informaciją visos Lietuvos komisariatams, įspėjo ir pasieniečius, mat pavogtos laikos dažniausiai išvežamos į Rusiją.
Piotras jau antrą kartą praranda šunis. Prieš dešimtį metų iš jo irgi buvo pavogę puikiai dresuotą laiką, tačiau praėjus septyneriems metams keturkojis atsirado.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų