Juodoji barbarų puota Pereiti į pagrindinį turinį

Juodoji barbarų puota

2008-08-18 09:00

Nepriklausoma Kaukazo valstybė virto pragaru – nepaisydama pasirašytų susitarimų Rusija toliau demonstruoja, kad jos tankai ir tūkstančiai karių yra tikrieji Gruzijos šeimininkai.

"Gerai, kad ne rusas"
"Tu labai gerai kalbi rusiškai. Gal esi rusas?" – paklausė vairuotojas, įsėdus į taksi Tbilisio centre.
"Ne, mes iš Lietuvos", – atsakiau.
"Tai gerai, nes prisiekiu, jei būtum rusas, įsibėgėčiau ir – automobiliu į sieną. Man negaila savęs, kad tik nors viena tų bjaurybių būtų mažiau", – išrėžė taksistas.
Vėliau jis prisipažino, kad dešimtajame dešimtmetyje kariavo ir Abchazijoje, ir Pietų Osetijoje, o ką tik buvo vienoje karo bazių, kur giminės gali pasiimti rusų nužudytų artimųjų kūnus.

"Mes nekariaujame su osetinais ar abchazais ir tuomet nekariavome. Mano žmona juk yra osetinė. Mes kovojome ir kovojame su rusais", – emocingai kalbėjo vyras, pridūręs, kad žino, jog Lietuva daug padėjo ir padeda jo tėvynei.
Gruzinai niekada nebuvo rusofobai, net atvirkščiai – jie labai mėgo rusus. Bet dabar visas Tbilisis persmelktas neapykantos šiai tautai. Ir argumentų toli ieškoti nereikia.

Šalis toliau naikinama

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas dar šeštadienį pasirašė paliaubų susitarimą, kuriuo numatoma nutraukti ugnį, sugrąžinti rusų ir gruzinų karo pajėgas iš konflikto zonos ir nekliudyti humanitarinei pagalbai. Tačiau nė vienos šių sąlygų Maskva savaitgalį nesilaikė.
Rusijos armija ne tik nepasitraukė iš netoli Pietų Osetijos esančio Gorio bei užimtų Vakarų Gruzijos vietovių, bet toliau okupavo šalį.
Savaitgalį rusų tankai visiškai blokavo pagrindinę magistralę, jungiančią Rytų ir Vakarų Gruziją, įvažiavo į šalies centre esantį Chavsurį. Kaspio mieste, kuris yra netoli Tbilisio, jie pareiškė kursiantys civilinę administraciją.
Rusų remiami abchazų sukilėliai užėmė daugiau nei 13 gruzinų kaimų, kur baiminamasi etninio valymo. Iš Pietų Osetijos jau gaunama žinių, kad ten likę gruzinai verčiami vergais – jie jėga varomi tvarkyti smarkiai suniokotų miestų.
Liudininkai pranešė, kad užimti miestai ir toliau siaubiami, vykdomi išpuoliai prieš gyventojus. Bijodami, kad šie nusikaltimai žmonijai bus paviešinti, rusai neįleidžia žurnalistų ir tarptautinių stebėtojų į Gorį.

Lėktuvai padeginėja miškus

Maža to, Gruzijos pareigūnų teigimu, Rusijos pajėgos šeštadienį susprogdino už 45 km nuo Tbilisio esantį geležinkelio tiltą ir taip paralyžiavo šalies geležinkelio darbą. Rusų sraigtasparniai visą savaitgalį padeginėjo vieną gražiausių Gruzijos kampelių – Boržomi miškus.
"Jie padeginėja miškus, kelis šimtmečius skaičiuojančius medžius. Tai grėsmė visai ekosistemai. Juk miškai taip greitai neatauga, kaip atstatomi miestai. Jie nori visiškai sutrypti, sunaikinti mūsų šalį, kad neliktų nieko mūsų vaikams ir anūkams, – su kartėliu dienraščiui kalbėjo keturiasdešimt perkopęs Zurabas. – Jie elgiasi kaip turkai viduramžiais".
Ukraina bandė pasiųsti lėktuvus padėti gesinti gaisrus Gruzijoje, tačiau Rusija šių lėktuvų neįsileido.

Tarptautinis spaudimas neveikia

Maskvos neveikia net tarptautinis spaudimas. ES pirmininkaujančios Prancūzijos prezidentas Nikolas Sarkozy įspėjo D.Medvedevą, kad Rusijos pajėgos privalo palikti Gruzijos teritoriją. Kad visiškai palaiko Tbilisį, dar kartą pareiškė ir JAV prezidentas George‘as W.Bushas. Vakar į Gruziją atvyko Vokietijos kanclerė Angela Merkel.
Tačiau dar šeštadienį Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas arogantiškai pareiškė, kad rusų kariai bus Gruzijoje "tiek, kiek reikės".
Tiesa, vakar vidurdienį Rusijos naujienų agentūros pranešė, kad rusų armija palieka Gorį. Tačiau ar tai tiesa, kiek tai truks ir kada Rusijos kariuomenė pasitrauks iš kitų Gruzijos vietovių, taip ir lieka neaišku.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų