Kaunas atsisako Europos pinigų

Kaunas atsisako Europos pinigų

2007-10-26 00:00

Dėl valdininkų aplaidumo Kaunas nesulauks Europos Sąjungos paramos. Nebaigtai tiesti Marvelės gatvei pinigų prašoma iš valstybės.

Dėl valdininkų aplaidumo Kaunas nesulauks Europos Sąjungos paramos. Nebaigtai tiesti Marvelės gatvei pinigų prašoma iš valstybės.

Savivaldybės administracija atsisakė 6,3 milijono litų iš ES fondų, nes nemato galimybių, kaip ištaisyti buvusios valdžios klaidas.

„Bendrovė „Kamesta“ pagrasino teismais. Jei laikydamiesi ES lėšų gavimo procedūrų paskelbsime naują viešąjį konkursą, Marvelės gatvės tiesimas bus sustabdytas. Nutarėme nedelsti ir ieškoti kitų finansavimo šaltinių. Kol nevyksta darbai Marvelės gatvėje, negalime baigti statyti su ja besijungiančio Aleksoto kairiojo prietilčio transporto mazgo“, – aiškino Savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Keserauskas.

Prieš trejus metus bendrovei „Kamesta“ be konkurso leista tiesti Marvelės gatvę. Taip pat nebuvo deramai sutvarkyta daugelis statybos dokumentų.

Paaiškėjus šiems pažeidimams savivaldybė, norėdama neprarasti ES lėšų, ketino skelbti naują konkursą likusiai gatvės daliai tiesti. Tačiau „Kamestos“ atstovai pagrasino, kad rengiasi bylinėtis dėl patirtų išlaidų. Miesto valdžia šią savaitę nusprendė leisti įmonei baigti darbus ir prašyti pinigų iš valstybės.

Komunalinio ūkio skyriaus vedėjo pavaduotojas Algirdas Vyšniauskas teisinosi, kad skandalas kilo dėl griežtų ES lėšų gavimo procedūrų.

„Įmonė „Kamesta“ dar 1993 metais pradėjo tvarkyti Marvelės krantinę, bet tada nutrūko finansavimas, - pasakojo jis. – Vėliau įmonė tęsė darbus. Atskiro konkurso skelbti nevertėjo. Tam miesto taryboje pritarė visų partijų politikai. Tačiau tai neatitiko ES keliamų reikalavimų.“

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų