Konstitucinis Teismas aiškinsis, ar draudimas įmonei būti ir šilumos tiekėja, ir pastato sistemų prižiūrėtoja neprieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui. Ginčas dėl šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros kilo tarp gyventojo bei koncerno „Icor“ grupės įmonės.
Konstitucinis Teismas trečiadienį pranešė priėmęs nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismo prašymą.
Apylinkės teismas suabejojo, ar ginčijamos Šilumos ūkio įstatymo nuostatos neriboja nuosavybės neliečiamumo principo, kuris numato teisę neribotai išsirinkti šildymo sistemų prižiūrėtoją, kuris yra geriausias savo srities specialistas, neatsižvelgiant į jo ryšius su komunalinių paslaugų tiekėjais.
Teismo teigimu, dabartinis ribojimas yra neproporcingas. Be to, teismo nuomone, didžiųjų miestų gyventojai yra diskriminuojami, nes mažuose miesteliuose toks ribojimas negalioja.
Vasario 10 dieną apylinkės teismas sustabdė ginčą tarp gyventojo bei įmonės „Mano būstas LT“. Daugiabučio namo gyventojams atstovaujantis žmogus nurodė, kad jis pageidauja sudaryti sutartį dėl šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros su priimtiniausią kainą pasiūliusiu „Mano būstu LT“, tačiau įmonė teigia, kad tokią galimybę riboja Šilumos ūkio įstatymas.
„Mano būstas LT" yra antrinė „Nasdaq Omx“ Vilniaus biržoje kotiruojamos daugiabučių namų šilumos punktų priežiūros bendrovės „City Service“ įmonė. Pastarąją kontroliuoja koncernas „Icor“, kuris yra netiesiogiai susijęs su šilumos tiekėja „Vilniaus energija“.
Naujausi komentarai