Ilgapirščiai sostinėje pragyvenimui prisiduria vogdami miesto nuosavybę. Viskas, ką galima parduoti į metalo laužo supirktuves, be gailesčio lupama lauk.
Savaitgalį Linksmojoje gatvėje pasigesta šešių gatvės šulinių dangčių. Kiekvienas iš jų miesto biudžetui kainavo nuo trijų iki penkių šimtų litų. Į vagių kišenes už vieną dangtį gali įkristi apie 200 litų. "Tačiau tai – kaina už metalo kiekį. Paprastai pirkti šulinių dangčių metalo supirkimo įmonės nesiima, nes tai draudžiama pagal įstatymą. Net nebepamenu, kad kas nors būtų siūlęs tokį sandėrį", – tikino metalų supirkimo įmonės "Metransa" direktorius Minijus Kančauskas.
Tačiau vagišiai žino, kur galima atrasti į įstatymus pro pirštus žiūrinčių verslininkų ir uždarbio atsisakyti nesiruošia. Mieste jie taip pat pelnosi apiplėšdami elektros skydines, vogdami elektros laidus, ketaus groteles iš daugiabučių laiptinių, kitus daiktus, kuriuos galima parduoti. Kiek tiksliai tokių vagysčių įvyksta, neįmanoma nustatyti, nes dažniausiai žmonės dėl jų į policiją nesikreipia.
Dėl pavogtų šulinių dangčių kenčia ne tik miesto biudžetas – atviri šuliniai kelia pavojų praeiviams. Į neuždengtus šulinius gali įvažiuoti automobiliai, įkristi ir susižaloti žmonės. Dažniausiai šulinių dangčiai vagiami vietose, kur žmonių praeina nedaug ir vagystę sunkiau pastebėti. Svarbesniose miesto vietose šulinių dangčiai yra rakinami.
Naujausi komentarai