Naujojo sezono atidarymui ruošiasi ir operos solistai: plauna sietynus, tvarko teatro erdves?

  • Teksto dydis:

Operos ir baleto teatras, skirtingai nei kiti teatrai, rudens premjeromis nepasitiko. Mat didžiuliuose rūmuose vyksta remonto darbai. Nukabinti ir didingieji Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro sietynai. Išvalyti ir išblizginti jie vėl puoš foje. Keičiamas ir milžiniškas raudonas kilimas. Tai tik dalis, visų atsinaujinančio teatro detalių. Kokios naujovės lauks žiūrovų, LNK žurnalistė kalbėjosi su teatro vadovu Audriumi Kundrotu.

– Ar  didingieji teatro sietynai išliks?

– Mūsų teatro puošmena – didingi sietynai – grįžta į savo pirminę poziciją. Jie buvo nukabinti, bet šiuo metu kyla į viršų ir vėl džiugins mūsų žiūrovus.

– Jiems – beveik 50 metų, tačiau vis dar žavi ir yra savotiškas teatro simbolis.

– Taip, jiems – 50 metų. Apskritai, mūsų teatras yra įtrauktas į kultūros paveldo registrą ir yra saugotinas objektas. Šie sietynai per tiek daug metų labai daug ką džiugino. Tačiau pasitaikė ir suskilusių, sudužusių gaubtų, todėl šiemet priėmėme sprendimą užsakyti naujus.

– Ar buvo pagaminti tokie patys?

– Patikėkite, šie gaubtai identiški. Neatskirtumėte, kur naujas, o kur senas. Tai buvo specialus užsakymas su reikalavimu, kad būtų vienodas stiklas, vienoda spalva, vienodas dizainas.

Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:

– Prie šių sietynų tvarkymo ir valymo prisidėjo visas teatro kolektyvas?

– Noriu labai pasidžiaugti mūsų kolegų požiūriu, kad teatras yra mūsų visų, kad turime sukaupti jėgas ir padėti. Tikrai labai džiaugiuosi kolektyvu.

– Šie sietynai patys neturi lempų, bet sudarydavo įspūdį, kad šviečia.

– Jie neturi lempų. Viršuje yra prožektoriai, o šie gaubtai reflektuoja. Iš toli atrodo, kad šviečia.

– Kokie statybų ir renovacijos darbai atliekami teatre?

– Tai yra didžiulis projektas. 50 metų nebuvo nei statybų, nei remonto. Vyksta energetinio efektyvumo įdiegimas. Tai reiškia, kad visi mūsų langai, stogas, sienos yra apšildomi,  keičiami nauji vamzdynai. Tai – milžiniškas projektas, kuris turi būti  atliktas per labai trumpą laiką. Turint mintyje, kad teatras tuo pačiu metu ir funkcionavo: ruošėme gastroles po Lietuvą. Darbų daug. Turime viską padaryti iki premjeros, kad žiūrovai galėtų mėgautis mūsų erdve.

– Bet neplanuojate kažkokių permainų? Viskas, kaip ir sietynas, grįš į savo vietas?

– Neplanuojame kardinalių pokyčių. Mes turime labai gražų teatrą. Noriu, kad tokį ir išlaikytume. Tai yra mūsų kultūros paveldas.

– Kas dar daroma teatre?

– Vyksta ventiliacijos įdiegimas. Tai labai sudėtingas procesas. Teatras yra milžiniškas. Darėme muzikantų ložės renovaciją, kad muzikantams būtų patogiau, kad geriau skambėtų akustika.

– Teatras bus ne tik šiltesnis, švaresnis, bet ir su geresne akustika?

– Daug kas dabar akcentuoja tvarumą. Tad teatras bus irgi tvaresnis. Sutaupysime apie 40 proc. mūsų energetikos kaštų.

– Dėl remontų darbų buvo atidėtas sezono atidarymas. Kada žadate startuoti?

– Sezoną pradėsime lapkritį su viena garsiausių pasaulio operų „Aida“. Labai lauksime operos mėgėjų, miestiečių, Lietuvos gyventojų, užsienio svečių. Tai bus puiki šventė visiems.

– Ar jūs, kaip teatro vadovas, vykstant remontui jau atsiraitojote rankoves, ėmėte atsuktuvą į rankas?

– Rankoves atsiraitojau, tačiau atsuktuvo neimu. Manau, kad meistrai geriau išmano darbus, kuriuos prižiūriu kiekvieną dieną.

– O karštas šokoladas išliks pertraukų metu?

– Tikrai išliks. Tai – mūsų vizitinė kortelė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių