Kaip anksčiau Eltą informavo „Vilniaus miesto būsto“ atstovė spaudai Gražina Petrušauskienė, po nelaimės Viršuliškėse nukentėjusiems gyventojams metams buvo suteikta 16 savivaldybės butų. Visgi, pasak jos, keturios socialiniuose būstuose apsistojusios šeimos vis dar negrįžo į savo namus, todėl pratęsiamos anksčiau sudarytos nuomos sutartys.
„Net 12 būstų gyventojams pavyko grįžti į savo namus greičiau nei baigėsi terminas, iki kurio jie galėjo gyventi savivaldybės suteiktuose būstuose. Dėl likusių keturių vilniečių šeimų parengtas tarybos sprendimo projektas, kuriuo siekiama suteikti papildomą 6 mėnesių terminą“, – atsakymuose raštu tvirtino G. Petrušauskienė.
ELTA primena, kad 2024 m. sausio pradžioje sostinės Viršuliškių gatvėje esančiame daugiabutyje įvykus keliems sprogimams kilo gaisras. Gaisro metu buvo pažeistos daugiabučio konstrukcijos, įgriuvo tarp degančių butų esanti perdanga.
Dėl kilusio gaisro iš viso evakuota 30 butų gyventojai, trys žmonės gaisro metu apsinuodijo smalkėmis, du namo gyventojai žuvo. Po sprogimo ir gaisro pažeistą daugiabutį Viršuliškėse ekspertai pasiūlė atstatyti, ką savivaldybė ir padarė.
Kaip tuo metu teigė Vilniaus meras Valdas Benkunskas, pastato atstatymo darbai iš viso kainavo 1,3 mln. eurų. Iš jų 700 tūkst. eurų padengta draudimo lėšomis, šiek tiek daugiau nei 300 tūkst. eurų skyrė Vyriausybė ir likusios lėšos skirtos iš savivaldybės biudžeto.
Dėl DHL lėktuvo katastrofos nukentėję gyventojai galės lengvesnėmis sąlygomis gauti paramą būstui
Nuo DHL lėktuvo katastrofos nukentėjusiems gyventojams palengvintos sąlygos gauti paramą būstui – Vilniaus miesto taryba panaikino anksčiau priimtą nuostatą, ribojančią galimybes gauti kompensaciją asmenims, Lietuvoje turintiems kito nekilnojamojo turto.
Kaip skelbta anksčiau, iš pradžių nukentėjusiems gyventojams būstas buvo suteiktas atsižvelgiant į ekstremalios situacijos pobūdį. Vėliau miesto taryba nusprendė nuomoti savivaldybei priklausančius butus socialinių būstų nuomos sąlygomis. Taip pat nuspręsta iš miesto biudžeto skirti kompensaciją gyventojams, kurie nuomojasi būstą individualiai iš kitų asmenų.
Visgi, tuo metu buvo nustatyta ir sąlyga, kad savivaldybės būstai išnuomojami arba kompensacija skiriama tik tiems gyventojams, kurie neturi nuosavybės teise jiems priklausančio būsto Lietuvoje. Būtent ši sąlyga trečiadienį tarybos sprendimu buvo panaikinta.
Kaip prieš tarybos posėdį Eltą informavo „Vilniaus miesto būsto“ vadovė Rosita Žibelienė, sprendimu norėta palengvinti sąlygas nuo DHL lėktuvo katastrofos nukentėjusiems gyventojams gauti paramą būstui.
„Žinant, kokia Žirnių g. 5 namo situacija ir kol kas užtrukusio sprendimo dėl kompensavimo ir žalos atlyginimo, mes siekiame jiems (gyventojams – ELTA) palengvinti tą galimybę gauti paramą būstui“, – sakė ji.
ELTA primena, kad pernai lapkričio 25 d. sostinėje, netoli Vilniaus oro uosto, šalia gyvenamojo namo, nukrito ir sudužo krovininis Vokietijos įmonės DHL lėktuvas.
Orlaiviu skrido keturių žmonių įgula, žuvo 48 metų Ispanijos pilietis. Dar trys asmenys – ispanas, vokietis ir lietuvis buvo sužeisti, tačiau išgyveno.
Orlaivis buvo visiškai suniokotas. Krentantis lėktuvas kliudė dalį gyvenamojo namo, užsidegė šalia buvę sandėliukai, automobilis. Iš nelaimės vietos buvo evakuoti 13 žmonių.
Praeitą savaitę teisingumo ministras Rimantas Mockus pranešė, kad jokio neteisėto įsikišimo ar terorizmo požymių lėktuvo avarijoje nėra nustatyta. Tą patvirtino ir TM orlaivių avarijų ir incidentų tyrimų vadovas Laurynas Naujokaitis.
Šių metų kovą Generalinė prokuratūra pranešė, jog įtariama, kad įvykusios aviakatastrofos, priežastis yra žmogiška klaida. Prokurorai siekia įtarimus pateikti sudužusio lėktuvo pilotui.
Anot prokuratūros, išanalizavus ir apibendrinus Lietuvoje atliktų apklausų, įvykio vietos apžiūrų, lėktuvo skrydžio savirašių bei pilotų kabinos pokalbių įrašų bei kitus tyrimo metus gautus duomenis, buvo nustatyta, jog lėktuvo avarija galimai įvyko dėl išjungtos hidraulikos sistemos, kuri atsakinga už užsparnių išskleidimą ir tai galimai sukėlė lėktuvo nukritimą.
Naujausi komentarai