Pasipuošęs Vilnius švenčia 101-uosius Nepriklausomybės atkūrimo metus

Šventinį savaitgalį Lietuvos Trispalve nušvito net sostinės šviesoforai miesto centre, Trispalvės spalvomis apšviestas ir Trijų Kryžių paminklas bei trys pagrindiniai Vilniaus tiltai - Mindaugo, Žaliasis ir Baltasis.

Trispalve nušvito rotušė, Filharmonija bei Katedros varpinė. Itin šventiškai pasipuošusios ir trys pagrindinės sostinės gatvės - Gedimino ir Konstitucijos pr. ir Pilies gatvė.

101-ieji Nepriklausomybės atkūrimo metai Vasario 16-ąją sostinėje pasitinkami su ypatinga programa visame mieste, laužų šiluma ir užburiančiu vienybės jausmu, skelbia sostinės savivaldybė. Į šventinius renginius bus galima patogiai atvykti nemokamu atnaujintu viešuoju transportu - tai savivaldybės dovana vilniečiams ir miesto svečiams.

Gedimino prospekte šįmet liepsnos 70 laužų, kuriuos uždegti pakviesti Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio dalyviai, partizanų artimieji, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai, šauliai.

Pernai Vasario 16-ąją Vilniuje šventė 300 tūkstančių žmonių. Įkvėpta nuostabaus patriotizmo, miesto savivaldybė ir šiemet pasistengė, kad Vasario 16-osios atmosfera bei pakilios emocijos alsuotų kiekviename žingsnyje: laukia tūkstantinė jaunimo iš visos Lietuvos eisena sostinės gatvėmis, trispalvėm nušviesti tiltai, istoriniai pastatai, šviesoforai miesto centre, varpinė, šventiškai išpuoštos miesto gatvės, įspūdingas koncertas „Broliai” ir fejerverkas Katedros aikštėje.

Šeštadienį rytą iš Katedros aikštės pajudės tūkstantinė jaunimo eisena. Moksleiviai ir jaunimas iš visos Lietuvos eis „Lietuvos valstybės keliu“ dainuodami, mušdami būgnais, nešini trispalvėmis ir mokyklų vėliavomis. Eitynės prasidės nuo Šventaragio slėnio - senosios Lietuvos valstybės centro, Valdovų rūmų ir Katedros, kur ilsisi Vytautas Didysis ir Lietuvos globėjas Šv. Kazimieras. Toliau eisena judės pro Signatarų namus, rotušę, paminklą Jonui Basanavičiui, rūmus, kuriuose posėdžiavo Didysis Vilniaus Seimas - iki Rasų kapinių. Pasak Vilniaus savivaldybės, jaunimas kuria gražią tradiciją - kasmet Vasario 16-ąją eina keliu, jungiančiu juo su Lietuvos valstybe ir jos kūrėjais.

Po sostinę nuo penktadienio kursuoja devyni ypatingi autobusai, kurie papuošti garsiausių partizanų nuotraukomis ir citatomis.

Pasišildžius prie Laisvės laužų, vakare Katedros aikštėje visų lauks unikalus, tik ypatingomis progomis atliekamas Aistės Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ koncertas „Broliai“, skirtas Vasario 16-ajai. Koncerte skambės klausytojų pamiltos, laisvės dvasią uždegančios bei širdį virpinančios dainos. „Brolių“ kūrėjai ir atlikėjai - Rokas Radzevičius ir Aistė Smilgevičiūtė - už „Brolius“ buvo apdovanoti ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliais. Scenoje pasirodys septyni grupės „Skylė“ nariai, pritarianti penkių vyrų vokalinė grupė bei ypatingi koncerto svečiai - grupė „Taruta“, specialiai atvyksianti iš Kijevo. Koncertą vainikuos įspūdingi šventiniai fejerverkai.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

to Valentina Gudiene

to Valentina Gudiene portretas
Kazkaip nebeturim paie rasyti,tai Vilniu pridejom,prie ko tas Vilnius laikrastyje Klaipeda?Po teisybe pasipuošęs Vilnius švenčia 51-uosius Nepriklausomybės atkūrimo metus.Kazkas tamstelei su aritmetika,nueikit i pradine klase pasimokyti.Nejaugi komuniaku valdymo metus pridedam prie Nepriklausomybes...!?

Sd

Sd portretas
Kažkaip metus pavelavo
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių