Pereiti į pagrindinį turinį

Piktinasi maža bauda už nupjautą ąžuolą: reikia pagalvoti apie tokias bausmes, kad nekiltų ranka

2023-07-27 08:10
DMN inf.

Ąžuolo pjovėjai Vilniuje, panašu, iš skandalo išbris sausi. Vietoje solidžios sumos už ąžuolo nukirtimą Vilniuje gavosi šnipštas. Ką vilniečiai mano apie už nukirstą ąžuolą skirtą juokingą baudą? Apie tai plačiau – LNK reportaže.

Ž. Gedvilos / BNS nuotr.

„Juokinga bauda tokio dydžio kompanijai. Aš skirčiau maksimalią baudą, kad žinotų, kad negalima taip elgtis. Galėtų būti procentas nuo metinių įmonės pajamų“, – nuomonę išreiškė vyras.

„Man atrodo, kad net mediena brangiau kainuoja, negu tie 3 tūkst.“, – teigė praeivis.

Kokios baudos, kokie įstatymai, kokie draudimai vis tik neleistų pakelti rankos prieš šimtamečius medžius?

„Tos skiriamos baudos ir nuobaudos turi būti iki galo išieškomi. O dabar vėl dirbtinai buvo sukurtas burbulas, kad čia didelė istorija, didelė bauda, bet finale viskas nutilo. Ir dar klausimas, ar susimokės“, – kalbėjo praeivė.

Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:

Kalbinti vilniečiai mano, kad reikėtų paskirti baudą nuo projekto bendros vertės.

„Manau, kad tai būtų teisinga. Kad įmonei tai tikrai pasijaustų ir būtų ženklas kitoms įmonėms, bandančioms atlikti tuos pačius veiksmus. Ši situacija ir toliau kartosis, jei nebus imtasi veiksmų“,  – kalbėjo vyriškis.

„Manau, kad čia visiškai ne piniguose esmė. Tai yra mūsų turtas. Šimtmečiai praeina, kol tokį medį užaugini. Reikia pagalvoti apie tokias bausmes, kad nekiltų ranka kirsti. Šitiems verslininkams 100 tūkst. yra vienas niekas, kai jie uždirba tokius didelius pinigus. Jie su niekuo nesiskaito“, – pasipiktino moteris.

Kaip jau buvo skelbta, iškart po incidento suskaičiuota, kad už nupjautą ąžuolą bendrovei teks sumokėti 141 tūkst. eurų. Bet įmonė nesumokėjo ir, panašu, tikisi išbristi sausa.

„Įmonei „Rinktinės NT“ birželio pabaigoje įteiktas žalos paskaičiavimas 2 tūkst. 889 eurai, pagal žalos aplinkai paskaičiavimo metodiką ir aplinkos ministro įsakymu patvirtintais įkainiais. Žalą apmokėti įmonė turi per 40 kalendorinių dienų“, – teigė Aplinkos apsaugos departamentas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų