Pereiti į pagrindinį turinį

Pirmąkart šildymo sezono metu sostinėje atliktas žemos temperatūros tinklo bandymas

2024-02-22 08:17
ELTOS inf.

AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) vasario 13– 20 d. pirmąkart atliko žemos temperatūros tinklo bandymą šildymo sezono metu, kuomet centralizuoto šildymo tinklo dalyje termofikacinio vandens temperatūra palaipsniui žeminta iki 65 laipsnių.                  

 

Pirmąkart šildymo sezono metu sostinėje atliktas žemos temperatūros tinklo bandymas
Pirmąkart šildymo sezono metu sostinėje atliktas žemos temperatūros tinklo bandymas / L. Balandžio / BNS nuotr.

Skelbiama, kad pirmasis šildymo sezono metu atliktas bandymas apėmė dalį Žirmūnuose esančio tinklo. Žemesnės temperatūros termofikacinis vanduo iš mobilios katilinės savaitę laiko tiektas į 17 pastatų šilumos punktus. Likusioje tinklo dalyje termofikacinio vandens temperatūra išliko nepakitusi.  

„Žengėme dar vieną svarbų žingsnį siekiant dalį tinklo pritaikyti žemesnių parametrų šilumnešio temperatūrai. Termofikacinį vandenį palaipsniui žeminome iki 65 laipsnių, o mūsų darbuotojai fiksavo, kaip daugiabučiuose namuose ir administraciniuose pastatuose esantys šilumos punktų įrenginiai tvarkosi su žemesne temperatūra, kokią dalį šilumos nuostolių pavyksta sutaupyti, kaip išlaikomi šiluminiai parametrai tinklo ir kliento dalyje. Klientai termofikacinio vandens temperatūros žeminimo nepajuto, nes jų butuose nustatyti karšto vandens ir šildymo parametrai buvo išlaikomi kaip įprastai“, – sako VŠT Infrastruktūros komandos vadovas Andrius Agintas.

Anot specialisto, nuosekliai atliekami tokie bandymai padeda surinkti išsamią informaciją apie daugiabučių namų įrengtos šildymo įrangos parengimą nuolatiniam pastatų ir karšto vandens šildymui žemesnės temperatūros termofikaciniu vandeniu.      

„Nors šio bandymo rezultatų analizei dar reikės laiko, tačiau prieš tai buvusių bandymų metu surinkti duomenys rodo, kad žemesnė temperatūra tinkle sumažina šilumos energijos gamybos kiekius, didina tinklo ilgaamžiškumą, mažina CO2 emisijas, taip pat sumažėja ir kalcio nuosėdų formavimosi intensyvumas šilumos punktuose esančiuose šilumokaičiuose.(...)“, – pasakoja A. Agintas.               

Didinti centralizuoto šilumos tiekimo tinklo efektyvumą ir tvarumą yra vienas pagrindinių VŠT uždavinių, numatytų ilgalaikėje bendrovės strategijoje iki 2040 metų.  

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų