Po taborą ekskursiją surengęs buvęs narkomanas: narkotikų dekriminalizacija – šalies sunaikinimas

 • Teksto dydis:

Reabilitacijų centrų priklausomiems steigėjas, buvęs narkomanas Marius Balčiūnas kviečia į ekskursiją po jau sugriautą, tačiau toli gražu veiklos vykdyti nenustojusį taborą Vilniuje.

Kodėl narkotikų dekriminalizavimas jam atrodo kaip valstybės žlugdymas? Kokio masto problema slepiasi miesto tarpuvartėse ir landynėse?

M. Balčiūnas atviras – jis itin kategoriškai vertina Seime daug audrų sukėlusius narkotikų dekriminalizavimo įstatymą. Tai, pasak jo, paprasčiausiai būtų signalas, kad vartodamas narkotikus liksi nenubaustas.

„Yra trečias taboras, ten dvidešimt keturias valandas per parą galima nusipirkt narkotikų. Šalia narkomanų patogumui – apleistas, apgriuvęs, apdegęs namas vaiduoklis į kurį jie, nusipirkę nelegalių medžiagų, eina susileisti“, –  pasakos M. Balčiūnas.

Pasak Mariaus, nepavojingų narkotikų nėra. Jis ir pats užkibo visai nekaltai, penkiolikos metų klube pabandęs amfetamino. Vyras neslepia – kasdien dirbdamas su narkomanais, lankydamasis įvairiausiose sostinės landynėse ir matydamas milžinišką žmonių kančią, tikisi, kad šio įstatymo autorė Morgana Danielė atsikvošės.

„Miela Morgana ir Armonaite, norėčiau kad pasižiūrėtumėte kokia reali situacija yra Vilniaus romų tabore. Jūs kliedite ir skiedžiate žmonėms apie narkotikų dekriminalizavimą. Toks žingsnis, garantuoju, ženkliai padidins priklausomų asmenų skaičių. Aplankykite kartu su manimi zombiais pavirtusius žmones, kurie serga hepatitu, ŽIV, tuberkulioze. Gal susimąstysite apie realias problemas, vietoj to, kad vartojantiems uždegtumėte žalią šviesą“, – pasakos narkomanus daugelį metų iš priklausomybių besistengiantis išvaduoti Marius.

Narkotikų dekriminalizavimo įstatymas, nepriėmus pirmosios jo versijos rudenį, gražintas taisyti. „Greičiausiai siūlysime dekriminalizuoti tik kanapes. Iš tiesų, taip daugiau šansų, kad šis įstatymas bus palankiau sutiktas Seime. Tačiau žinau, kad ne bausmėmis priklausomus žmones reikia gydyti. Įvairūs kitų valstybių pavyzdžiai rodo, kad tai paprasčiausiai neveiksminga ir priklausomų žmonių kiekio tikrai nesumažina“, – apie rudenį atmesto įstatymo ateitį pasakos Seimo narė Morgana Danielė.

Ar tikrai nelegalių medžiagų dekriminalizacija sumažintų narkomanų skaičių šalyje? Kokie šio įstatymo pavojai ir privalumai? Kokia reali situacija sostinės gatvėse? Ar narkotikų lengvai gali įsigyti kiekvienas? Visa tai – ketvirtadienio vakarą laidoje „Bučiuoju. Rūta“, 20 val., per LNK.NAUJAUSI KOMENTARAI

lmao

lmao portretas
Prie ko cia taboras? Ka jis bendro turi su kanapiu dekraminalizavimu? Tikrai, kad jau protas pavaziaves zmogui...

Sumaher

Sumaher portretas
Tai tada jau legalizuokim ir vairavima isgerus. Ka jau ten...

Apgailestauju :(

Apgailestauju :( portretas
Dievas buvo atėmęs protą, kai šias "politikes" rinko į valdžią...
VISI KOMENTARAI 15
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių