Priekabiavimu apkaltintas J. Gasiūnas pamalonintas valstybine pensija

Seksualiniu priekabiavimu, žeminimu ir kitokiu nederamu elgesiu studentų apkaltintam tapytojui Jonui Gasiūnui skirta valstybinė pensija.

Pirmojo laipsnio valstybinė pensija J. Gasiūnui priklauso kaip Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui. Premiją tapytojas pelnė 2010 metais.

Galimai nukentėjusių buvusių studentų kaltinimų nederamu elgesiu sulaukęs J. Gasiūnas šių metų vasarį pasitraukė iš Vilniaus dailės akademijos (VDA) dėstytojo pareigų.

Pagal Vyriausybės trečiadienį priimtą nutarimą, 63-ejų J. Gasiūnui valstybinė pensija skiriama nuo rugsėjo 1-osios.

Pirmojo laipsnio valstybinės pensijos dydis siekia 232 eurus.

Po liudijimų apie nederamą dabar buvusių VDA dėstytojų J. Gasiūno, fotografo Gintauto Trimako, psichologo Arvydo Liepuoniaus elgesį tyrimą pradėjo prokurorai. Atskiras tyrimas buvo pradėtas dėl dabar jau buvusio Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojo, buvusio Lietuvos rusų dramos teatro vadovo Jono Vaitkaus galimo priekabiavimo prie moterų.

Generalinės prokuratūros atstovė Rita Stundienė BNS prieš kelias savaites teigė, kad ikiteisminis tyrimas dėl galimo seksualinio priekabiavimo VDA tebevyksta, įtarimai niekam nepateikti.

Anot jos, tyrime atlikta daug procesinių veiksmų, apklausta liudytojų, dalis jų – ir specialiojo liudytojo statusu. Šis statusas reiškia, kad asmuo liudijo apie savo veiksmus, tačiau pareigūnams trūksta duomenų pripažinti jį įtariamuoju.

Kultūros ministerijos kancleris Laimonas Ubavičius „Lietuvos ryto“ televizijai tvirtino, kad J. Gasiūnui pensinis amžius suėjo šių metų gegužę ir jis pateikė visus tinkamus dokumentus dėl valstybinės pensijos, o nesutikus jos skirti, galėjo savo teises ginti teisme. Tuo metu socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis stebisi Kultūros ministerijos skuba teikiant sprendimą.

„Tikrai reikėtų palaukti, kol bus teisminis procesas ir tik kai bus aiškios visos aplinkybės, žmogaus atsakomybė toje situacijoje, tik tada teikti siūlymą“, – sakė ministras.NAUJAUSI KOMENTARAI

o

o portretas
prieko cia /markizas/ juk kalba eina apie sexmaniaka o kas premijavo tai sava socmafija ir /vsio zakonno/...

Šlykštu skaityti

Šlykštu skaityti portretas
Dieve,dieve iki ko nusirito mūsų bepročių valdžia kad visokiems pašlamėkams valstybines pensijas dalinti.

...

... portretas
Matyt, jis ne tik 'priekabiavo', bet ir DIRBO... bet negi barakudikėms tai suprast. :/
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių