Istorinis žingsnis: Vilniuje atidarytas naujas Infekcinių ligų korpusas

Vilniaus universiteto Santaros klinikose trečiadienį buvo atidarytas naujas Infekcinių ligų korpusas.

Iki šiol infekcinėmis ligomis susirgę vilniečiai gydyti senose, šiuolaikinių reikalavimų neatitinkančiose patalpose Žvėryne, o naujo korpuso atidarymą politikai pavadino istoriniu žingsniu.

„Džiaugiuosi, kad dar viena Lietuvos gėda (...) yra likviduota“, – sakė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

Pasak jo, valstybės pareiga yra sudaryti sąlygas medikams dirbti priimtinose sąlygose, o pacientams – tinkamai gydytis.

„Aš tik noriu palinkėti viena, kad šitam korpuse būtų kuo mažiau pacientų, kad jums visiems būtų kuo mažiau darbo, kad kuo daugiau laiko galėtumėme skirti moksliniams tyrimams, kad galėtumėme įveikti ligas, kurios atrodė neišgydomos“, – kalbėjo premjeras.

Santaros klinikos teigia, kad naujas korpusas yra vienas naujausių stacionarinių infekcinių ligų gydymo padalinių Rytų Europoje.

Čia pacientams bus teikiamos ir stacionarinės, ir ambulatorinės paslaugos, bus atliekami laboratoriniai, radiologiniai tyrimai.

Infekcinių ligų L korpuso stacionaro skyriuose numatytos 50 lovų infekcinėmis ligomis sergantiems pacientams, Vaistams jautrios tuberkuliozės skyriuje – 50 lovų ir Vaistams atsparios tuberkuliozės skyriuje – 50 lovų.

„Gražu matyti, kai tavo mylimoje šalyje pacientai ir medikai atsiduria tokiose sąlygose, kur jie turėjo būti seniai“, – sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Tai tikrai yra istorinis žingsnis Lietuvai ir istorinis žingsnis sveikatos apsaugos sistemai“, – pridūrė jis.

Santaros klinikų vadovas Feliksas Jankevičius tvirtino, kad atidarytas korpusas „visiškai atitinka šiuolaikinei moderniai infekcinei ligoninei keliamus standartus“.

„Aš labai tikiuosi, kad su šia ligonine mes ne tik pagerinsime paslaugų kokybę ir pagerinsime situaciją mūsų pacientams, bet ir pagerinsime darbo sąlygas mūsų personalui“, – kalbėjo F. Jankevičius.

Naują korpusą pašventino Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas.

Santaros klinikų Infekcinių ligų centre per metus gydoma beveik 3000 pacientų.

Sergamumas tuberkulioze Lietuvoje 4,5 karto viršija Europos Sąjungos vidurkį, o vaistams atsparios tuberkuliozės susirgimų Lietuvoje šešis kartus daugiau nei ES šalyse.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių