Šeimų sąjūdis šeštadienį renkasi į mitingą „Konstitucijai ginti“, leidimas – 15 tūkst. žmonių

Lietuvos šeimų sąjūdis šeštadienį rengia mitingą sostinės Katedros aikštėje.

Leidimą sostinės savivaldybė išdavė 15 tūkst. dalyvių, jo rengėjų nurodoma tema – „Mitingas apginkime LR Konstituciją“.

Šeimų sąjūdžio vadovas Raimondas Grinevičius BNS sakė, kad renginys organizuojamas artėjant Konstitucijos dienai spalio 25-ąją bei Sąjūdžio steigiamojo suvažiavimo 34-ųjų metinių minėjimui.

Vis dėlto jis sako, kad renginio deklaracija dar rengiama ir tikslios protesto temos paaiškės vėliau.

„Jei skaitytumėte Konstituciją, praktiškai iš visų esamų straipsnių kas antras yra neveikiantis. Nieko šiuo metu negalima išskirti – nei šeimos politikos, nei švietimo, nei medicinos. Praktiškai Konstitucija tapusi niekine“, – dėstė R. Grinevičius.

Jei skaitytumėte Konstituciją, praktiškai iš visų esamų straipsnių kas antras yra neveikiantis. Nieko šiuo metu negalima išskirti – nei šeimos politikos, nei švietimo, nei medicinos. Praktiškai Konstitucija tapusi niekine.

Anot jo, organizacija nuogąstauja, kad kai kurių politikų, Generalinės prokuratūros atstovų pasisakymai, jog Konstitucija turi atitikti šių dienų realijas, reikia, jog politikai imsis dažniau kaitalioti pagrindinį šalies įstatymą.

Jis sako nežinantis, ar į renginį gali susirinkti leidime nurodyti 15 tūkst. dalyvių, tačiau tikisi gausaus dalyvavimo.

„Tas tikėjimasis – priklauso, ar žmones tenkina, ar netenkina dabartinė situacija. Mes negalime įtakoti žmonių, jie patys turi nuspręsti, ar sėdėti geriau ant sofos, ar kažką daryti“, – kalbėjo asociacijos vadovas.

R. Grinevičius taip pat sakė, kad Seimui šiemet sugriežtinus politinių komitetų registravimo tvarką, Šeimų sąjūdis nusprendė jų artėjantiems savivaldos rinkimams nesteigti, nes to padaryti „praktiškai neįmanoma“.

Asociacija bendradarbiaus su keturiomis politinėmis jėgomis: Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), Krikščionių sąjunga, Lietuvos regionų partija bei „Tauta ir teisingumu“. 

Tai pirmasis masinis Šeimų maršo planuojamas renginys sostinėje po metų pertraukos – savivaldybė šiemet neišdavė leidimo burtis organizacijai prie J. Basanavičiaus paminklo Vasario 16-ąją, motyvuodama, kad organizatorių planai kertasi su oficialiais valstybiniais renginiais.

Pastarąjį kartą organizacijos atstovai protestavo birželį prie Seimo, tuomet susirinko per šimtą žmonių. Prieš tai gegužę jie su bendraminčiais rinkosi Kauno rajone, Šeimų gynimo marše, pernai gruodį prie Seimo rengta dviejų savaičių protesto akcija.  NAUJAUSI KOMENTARAI

Lietuvos pasalpines isgamos

Lietuvos pasalpines isgamos portretas
Patvoriniai su vatnikais vel uzsimane patriuksmauti

pritariu

pritariu portretas
Pritariu "PILIEČIUI", dabar ne laikas mitinguoti ir trukdyti patriotams vogti, vos per du pastaruosius metus buvo pasiskolinta apie 20 milijardų- kur dingo nežinia ir neklauskite, nes būsite vatnykais :)

tai

tai portretas
> pilietis. Tai eik ir kariauk už USA bei GB interesus ir turtą Vidurio Europoje, tokius nusmurgėlius iš ten parveža dėžėse ir patyliukais pakasa, suprask "savanoriai" juk 5000 dolerių už žudymą ne pinigai :)
VISI KOMENTARAI 57

Galerijos

Daugiau straipsnių