Senoji infekcinė ligoninė liks kaip slogus sapnas

Vilniaus universiteto Santaros klinikose pagaliau atidarytas naujas Infekcinių ligų korpusas – vienas naujausių infekcinių ligų gydymo padalinių visoje Rytų Europoje. Iki šiol infekcinėmis ligomis susirgę vilniečiai gydyti senose, jokių reikalavimų neatitinkančiose patalpose Žvėryne.

Santaros klinikų vadovo prof. Felikso Jankevičiaus teigimu, atidarytas korpusas visiškai atitinka šiuolaikinei moderniai infekcinei ligoninei keliamus standartus.

"Gyvename globaliame pasaulyje, kur vartai atverti į pačias įvairiausias šalis. Šiuolaikiniame gyvenime galime neišvengti užsikrėtimo įprastomis ar retomis ir ypač pavojingomis infekcijomis. Santaros klinikos yra pasiruošusios įvairioms sudėtingoms medicininėms situacijoms. Esant būtinybei, susidarius atitinkamai epidemiologinei situacijai, pasirūpintų pacientų, įtariamų susirgus pavojinga užkrečiama liga, priėmimu, diagnostika ir gydymu. Klinikose dirba kompetentinga profesionalų komanda, tam specialiai įrengtos patalpos, yra reikiamos techninės, organizacinės priemonės", – sakė F.Jankevičius.

Jis tikisi, kad šioje ligoninėje bus pagerinta ne tik paslaugų kokybė pacientams, bet ir darbo sąlygos ligoninės personalui.

Progresas: iki šiol senose patalpose Žvėryne veikusi ligoninė įsikūrė naujame Santaros klinikų Infekcinių ligų korpuse, kuris yra vienas naujausių stacionarinių infekcinių ligų gydymo padalinių Rytų Europoje.

Čia visos Lietuvos pacientams bus teikiamos ne tik stacionarinės, bet ir ambulatorinės paslaugos, konsultuos ir gydys aukščiausios kvalifikacijos infekcinių ligų ir kvėpavimo organų ligų specialistai, bus atliekami laboratoriniai ir radiologiniai tyrimai, tęsiamas lėtinėmis infekcinėmis ir plaučių ligomis sergančių pacientų ilgalaikis ambulatorinis stebėjimas bei gydymas.

Infekcinių ligų centre per metus buvo gydoma beveik 3 tūkst. pacientų. Konsultacijų ir imunoprofilaktikos skyriuje per metus apsilankydavo per 4 600 pacientų, buvo atliekama beveik 7 tūkst. konsultacijų. Sergamumas tuberkulioze Lietuvoje 4,5 karto viršija Europos Sąjungos vidurkį, o vaistams atsparios tuberkuliozės susirgimų Lietuvoje yra šešis kartus daugiau nei ES šalyse.

Tuberkuliozės epidemiologinė situacija Lietuvoje yra ypač sudėtinga – sergamumas šia liga labai didelis, diagnozuojama daug daugeliui vaistų atsparios tuberkuliozės atvejų.

"Tuberkuliozė vis dar išlieka aktuali visuomenės sveikatos problema visame pasaulyje. Tuberkuliozės epidemiologinė situacija Lietuvoje yra ypač sudėtinga – sergamumas šia liga labai didelis, diagnozuojama daug daugeliui vaistų atsparios tuberkuliozės atvejų", – pasakojo Santaros klinikų Pulmonologijos ir alergologijos centro vadovas prof. Edvardas Danila.

Santaros klinikų Pulmonologijos ir alergologijos centre dėl įvairių kvėpavimo organų, alerginių bei imuninių ligų ir tuberkuliozės per metus konsultuojama apie 15 tūkst. pacientų, stacionariniuose skyriuose gydoma beveik 3 tūkst. ligonių, o dienos stacionaruose – daugiau kaip 3 tūkst. asmenų per metus. Naujose patalpose įsikurs Vaistams jautrios tuberkuliozės (50 lovų) ir Vaistams atsparios tuberkuliozės (50 lovų) skyriai.

Santaros klinikų Infekcinių ligų centro vadovės prof. Ligitos Jančorienės teigimu, Infekcinių ligų centre bus išplėsta dar viena visuomenei labai svarbi ir aktuali paslauga – specifinė imunoprofilaktika. Čia tiek suaugusiesiems, tiek vaikams bus teikiamos konsultacijos dėl skiepų ir atliekami profilaktiniai skiepijimai įvairiomis komercinėmis ir valstybės lėšomis kompensuojamomis vakcinomis. Pacientai prieš egzotines keliones bus kviečiami atvykti į konsultaciją dėl skiepų ir maliarijos profilaktikos paskyrimo. Taip pat bus konsultuojami ir skiepijami įvairioms rizikos grupėms priklausantys asmenys: lėtinėmis ligomis sergantieji, asmenys su nusilpusiu imunitetu, nėščiosios ir kt.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių