Pereiti į pagrindinį turinį

Skundai dėl socialinio būsto gyventojų – tikri faktai ar išankstinės nuostatos?

2024-12-15 23:37

Šiemet Vilniaus savivaldybė įsigijo apie 50 socialinių būstų. Butus miestas perka daugiabučių rajonuose, kuriuose gyvena vidurinės klasės vilniečiai. Vis dėlto kaimynai dažnai tuo nesidžiaugia. Vieno tokio daugiabučio gyventojai institucijoms išsiuntė pluoštą skundų, kad dėl naujos kaimynės bijo važiuoti liftu, girdi aidinčius šūvius, mato nepageidaujamus svečius.

Skundai dėl socialinio būsto gyventojų – tikri faktai ar išankstinės nuostatos?
Skundai dėl socialinio būsto gyventojų – tikri faktai ar išankstinės nuostatos? / Asociatyvi E. Ovčarenko / BNS nuotr.

Vieno iš sostinės daugiabučių gyventojai teigia praradę ramybę. Sako, jog baisu gyventi savo namuose.

„Garaže bei laiptinėje fiksuotos vagystės, triukšmas, žolės kvapas, naktiniai lėbavimai ir labai neaiškių veidų nuolatinis lankymasis į tą butą“, – pasakojo kaimynė.

Kaimynai teigia keletą metų gyvenę ramiai, iki kol savivaldybė jų name įkurdino socialiai remtinus žmones. Namo gyventojai nenori prieš kamerą rodyti veidų, nes esą bijo socialinio būsto svečių.

„Mačiau asmeniškai ne vieną kartą, kai ateidavo neaiškaus plauko neblaivūs vyriškiai“, – sakė kaimynas.

Kaimynas teigia susidūręs ir su agresija.

„Tie, kurie pas ją lankosi, nes jei lankosi žmonės, kurie grasina, kurie gali padaryti kažką daugiau arba buvo prieš tai bausti, tai visiškai tampa neramu“, – kalbėjo kaimynas.

Vilniaus socialinio būsto steigėjai, gavę skundų, kelis kartus pas kaltinamą moterį lankėsi.

„Kiekvieną kartą nuvykus, patalpos buvo tvarkingos, prižiūrėtos ir jokių problemų nebuvo užfiksuota“, – pabrėžė „Vilniaus miesto būsto“ direktorė Rosita Žibelienė.

Nors prieš atvykdami moterį informavo, tik vieną kartą esą atvyko to nepadarę.

„Rasti patalpose asmenys, kurie nėra įrašyti į sutartį, bet nuomininkė patvirtino, kad tai buvo jos pilnametis sūnus su drauge“, – tikino R. Žibelienė.

Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:

Pati socialinio būsto gyventoja sako, jog yra šmeižiama.

„Mūsų čia nebūna vakarais, mes tik rytais grįžtame, vakarais išeiname ir viskas. O koks skirtumas, kur mes esame“, – piktinosi socialinio būsto gyventoja.

Kaimynai nerimauja ir dėl moters mokyklinio amžiaus sūnaus. Vaikų teisių gynėjai anksčiau šeimai pagalbą teikė.

„Tikrai ne kartą gynėjams teko reaguoti, buvo istorijoje atvejų, kada turėjome pasirūpinti ir vaikų saugumu“, – prisiminė Vilniaus miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjas Gedas Batulevičius.

Neseniai tame pačiame aukšte, kuriame gyvena kaimynė, laiptinėje rastas kaimynams nepažįstamo mirusio vyro kūnas.

„Surastas tas negyvėlis. Tai policija apskritai jokių veiksmų beveik nesiėmė – nei buvo pas kažką ateita, nei apklausta ir atvirkščiai, pasakė, kad mes neturime jokių įrodymų, kad jis yra susijęs su tuo butu“, – pasakojo kaimynai.

Nors gyventojai teigia policiją kvietę kelis kartus, pareigūnai teigia, jog šiuo adresu pastaruosius pusę metų nevyko.

Vilniaus socialinių būstų atstovai situacijos nesureikšmina, esą kaimynai dažnai dėl namo problemų kaltina socialinio būsto gyventojus.

„Bendruomenės negatyviai žiūri į socialinio būsto gyventojus ir, jeigu kažkas įvyksta, tai lengviausia yra apkaltinti socialinio būsto nuomininkus“, – teigė „Vilniaus miesto būsto“ direktorė.

Vilniaus savivaldybė šiemet įsigijo apie 50 butų, juose įrengė socialinius būstus. Iš viso sostinė turi per tris tūkstančius tokių būstų. Nors kaimynų skundų pasitaiko, jų nėra daug.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų