Sostinėje įskilus daugiabučiui, S. Gentvilas sieks griežtinti projektuotojų atsakomybę

Sostinėje pirmadienį įskilus daugiabučiui, aplinkos ministras Simonas Gentvilas žada griežtinti projektuotojų, ekspertų atsakomybę.

„Norėtume sugriežtinti projektuotojų atsakomybę ir statinių ekspertų atsakomybę, kad nebūtų pasirašinėjama nenuvykus į vietą, projektuojama geriausiu įmanomu būdu. Tikrai naujoje Lietuvoje, na, modernioje statyboje tikrai neturi būti broko“, – spaudos konferencijoje prie įskilusio pastato Vilniuje sakė ministras.

Anot jo, kartais dėl pastatų avarinės būklės kalti ir patys gyventojai, todėl reikia ir daugiau pokyčių. Kaip pavyzdį jis pateikė nukritusį balkoną Lazdynuose.

„Jei dvejus metus iš eilės administratoriaus yra nustatoma, kad būtina šalinti avarinę būklę, o gyventojai nesiryžta to daryti, suteiktume savivaldybėms teisę pačioms nuspręsti už gyventojus“, – kalbėjo ministras.

Paklaustas, kas turėtų prisiimti atsakomybę dėl Pašilaičių rajone įskilusio daugiabučio, S. Gentvilas teigė, jog tam reikia atlikti išsamų vertinimą.

„Tą inicijuos Vilniaus savivaldybė per daugiabučių administratorių, kad būtų išsami statinio ekspertizė padaryta. Po jos bus aišku, ar yra esminių pažeidimų, ar yra avarijos tikimybė, ar yra tiesiog kosmetiniai pažeidimai“, – kalbėjo ministras.

„Kalbant apie žalos atlyginimą, yra numatyta atsakomybė rangovui už paslėptus, nematomus pažeidimus ir defektus 20 metų. Tam yra ir statinio draudimai, ir užšaldytos lėšos, kurių pagalba būtų galima kompensuoti šituos dalykus. (...) Užbaigiant statinį yra įšaldoma 5 procentai statybos projekto lėšų ir tą garantiją reikia turėti“, – pridūrė jis.

Vis dėlto jis pabrėžė, kad „brokas yra akivaizdus, gyventojai jau patyrė žalą, visų pirma, emocinę“.

Valstybinės teritorijų planavimo ir statybų inspekcijos laikinasis viršininkas Vytautas Ambrazas teigė, pastato ekspertizė gali užtrukti nuo mėnesio iki trijų, tačiau pabrėžė, kad už tai yra atsakinga savivaldybė.

Apie įtrūkimus daugiabutyje pranešta pirmadienio vakarą, iš jo laikinai evakuoti gyventojai. Antradienį Vilniaus savivaldybė informavo, kad namas yra saugus eksploatuoti, o žmonės gali sugrįžti į savo butus.NAUJAUSI KOMENTARAI

nuomonė

nuomonė portretas
Manau,projektuotojai nekalti,jei apatiniuose daugiabučių aukštuose gyventojai išgriauna dalį laikančių sienų,ko pasėkoje viršutinių aukštų sienose atsiveria plyšiai?

Ką gi

Ką gi portretas
Lietuviai buvo įpratę viską daryti taip, kad "laikytų vaikams ir vaikų vaikams", na o pagal dabartinę vakarietišką madą tai svarbu užtikrinti tik garantinį laikotarpį....

XXL

XXL portretas
Jeigu ten buvo vienaaukštis pastatas ir ant jo pastatė dar n aukštų, tai pamatams.....
VISI KOMENTARAI 13

Galerijos

Daugiau straipsnių