Kauno miesto apylinkės teismas vakar baigė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) surinktos vaizdo medžiagos peržiūrą kyšininkavimu kaltinamos buvusios Kauno miesto savivaldybės tarnautojos Nijolės Grybėnienės ir dar šešių asmenų byloje.
Tarp kaltinamųjų – ir buvęs N.Grybėnienės viršininkas, buvęs Švietimo ir kultūros departamento direktorius Edmundas Balasevičius.
Posėdyje buvo baigtas vaizdo medžiagos tyrimas: peržiūrėta N.Grybėnienės kabinete slapta filmuotos medžiagos ištrauka, kurioje matoma, kaip vienas kaltinamųjų – Audronis Pocius – perduoda tuometei Švietimo ir kultūros įstaigų ūkio ir finansų skyriaus Ūkio poskyrio vedėjai N.Grybėnienei tūkstantį litų.
Ji teigė neprisimenanti, už ką tiksliai šiuos pinigus gavo, tačiau pusę jų buvo įpareigota perduoti kitam savivaldybės valdininkui Petrui Astraičiui. Šis, tiesa, irgi negalėjo pasakyti, už ką tiksliai.
"Na davė – paėmiau", – posėdyje prisipažino P.Astraitis.
Posėdyje nedalyvavo vienas iš kaltinamųjų ir N.Grybėnienės advokatas, todėl kaltinamųjų apklausa nebuvo pradėta. Bylos nagrinėjimą teismas tęs birželio 3 d.
"Kauno diena" rašė, kad, remiantis bylos duomenimis, valdininkė kyšius gaudavo dažniau nei algą, o kai kurių jų dydis prilygo žemiausios grandies tarnautojų metų atlyginimams. Mažiau nei per keturis mėnesius STT užfiksavo beveik dvi dešimtis kyšių ėmimo atvejų. Kyšių dydis svyravo nuo 21 tūkst. iki 200 tūkst. litų.
Pinigus tarnautojai nešė ne tik verslininkai, bet ir švietimo įstaigų vadovai. Kai kurie tokiu neteisėtu būdu atsidėkojo už sparčiai atliktus būtinus remonto darbus, kiti taip siekė patekti į remonto laukiančių švietimo įstaigų sąrašo viršų.
STT surinkti duomenys rodo, kad pavaldinė Švietimo ir kultūros departamento direktoriui E.Balasevičiui per kelis mėnesius reguliarių duoklių pavidalu perdavė 17,5 tūkst. litų.
Naujausi komentarai