Geriant už jaunųjų ar jų tėvų sveikatą, atsistoja visi svečiai, neišskiriant nė ponių. Geriant už ponių sveikatą, atsistoja visi vyrai, net ir patys seniausieji.
Nesakykit prie stalo ilgų kalbų, taip vadinamų toastų! Tai įvaro nuobodulį.
Kai tik kas nors iš svečių, pabarškindamas į stiklą, duoda ženklą, kad nori kalbėti, tai visi svečiai nutyla. Šeimininkė nežymiai duoda ženklą tarnams pertraukti valgių padavinėjimą. Jie be triukšmo išeina iš puotos kambario. Bet patyręs kalbėtojas pats moka pasirinkti tinkamą momentą, kuomet nepaduodamas joks naujas valgis ir kuomet visų stikleliai pilni.
Jei per puotą dainuojama ar skambinama, tai svečiai tuo laiku turi pertraukti visus pasikalbėjimus. Labai nemandagu sutrukdyti kalbėtoją, bet dar nemandagiau nekreipt dėmesio į menininką, savo dainomis ar muzika džiuginantį visą draugiją.
Po paskutinio valgio šeimininkė atsistoja. Kiekvienas vyras padeda savo damai atsistoti, truputį atitraukdamas jos kėdę. Paskui, ir savo, ir savo damos kėdes pastumia po stalu.
Vyras nusilenkia savo damai, kaimynui iš kairės ir priešais sėdėjusiems. Visiems paspausti rankas ir padėkoti nepriimta.
Naujausi komentarai