Pereiti į pagrindinį turinį

Trūksta pinigų? Atsisakyk cigaretės!

2008-12-16 09:00
Trūksta pinigų? Atsisakyk cigaretės!
Trūksta pinigų? Atsisakyk cigaretės! / "Shutterstock" nuotr. Nesigaili: pasiryžę atsikratyti žalingo įpročio buvę rūkaliai džiaugiasi priėmę teisingą sprendimą.

Ekonominis sunkmetis – pats tinkamiausias metas atsisakyti žalingų įpročių. Juk taip ne tik žalojama žmogaus sveikata, bet ir vėjais švaistomi sunkiai uždirbti pinigai.

Prieš pusmetį rūkyti metęs Viktoras Jakovlevas neseniai grįžo iš savaitės atostogų pajūryje. "Leidau jas sau dėl to, kad mečiau rūkyti. Apskaičiavau, kad jau sutaupiau maždaug 1000 litų", – pasakojo prieš tai septynerius metus rūkęs vyras. Prieš mesdamas per dieną jis surūkydavo 30 ar net daugiau cigarečių.

"Daug naršau internete ir naršyklėje "Firefox" radau tokią programą, kuri kas minutę skaičiuoja, kiek pinigų sutaupiau atsisakęs šio žalingo įpročio. Jei kyla noras rūkyti, pasižiūri, kiek pinigų jau esi sutaupęs ir nesinori visko sugadinti", – šypsojosi V.Jakovlevas.

Prieš tris su puse mėnesio žalingo įpročio atsisakė vilnietė Dalė Radzevičiūtė. Nusprendusi pažiūrėti, kiek pinigų sutaupo, ji įsigijo taupyklę, į kurią meta tiek litų, kiek būtų išleidusi cigaretėms: "Pažiūrėjau, kad per mėnesį sutaupau apie 100 litų. Dabar labai džiaugiuosi, kad galiu juos išleisti tikrai kur kas geresnėms reikmėms."

Vilnietis Gintautas Degutis neslėpė, kad finansai buvo pagrindinė priežastis, paskatinusi jį ryžtis mesti rūkyti: "Kažkada draugui pasakiau, kad kai cigaretės kainuos daugiau nei penkis litus, mesiu rūkyti. Kartą, kai rūkėme, jis parodė kainą ant pakelio – buvo šiek tiek daugiau nei penki litai. Teko mesti." Per mėnesį jis sutaupo apie 150 litų.

"Sutaupytų pinigų nededu į sąskaitą, neskiriu jokiems indėliams. Tiesiog jaučiu, kad yra šiek tiek daugiau pinigų ir už juos nusiperku kitų dalykų – nuo puodelio kavos ar bokalo alaus kavinėje iki stalo žaidimų ar naujų batų. Prekybos centre galiu sau daugiau leisti", – pasakojo G.Degutis.

Nebeleidžiantys pinigų cigaretėms vilniečiai džiaugiasi ir kitomis šio sprendimo teigiamomis pusėmis. "Geriau miegodavau, skaniau valgydavau ir tai pajutau gana staigiai, vos po savaitės, kai mečiau rūkyti", – sakė V.Jakovlevas.

Kaip ryžtis tokiam sprendimui? "Mečiau rūkyti išvažiuodama į dviejų savaičių kelionę su draugais, iš kurių nė vienas nerūkė. Per tą laiką net nepagalvojau, kad noriu rūkyti", – pasakojo D.Radzevičiūtė. "Iš tikrųjų mesti rūkyti labai lengva, kai jau supranti, kad tu to nebenori, jautiesi pripumpavęs tų dūmų ar pelenų. Kai nusiteiki, kad neberūkysi, tai padaryti jau nesunku", – tikino V.Jakovlevas.


Nuomonės


Livita, valstybės tarnautoja

Žinoma, žmonėms vertėtų atsisakyti žalingų įpročių. Ne tik dėl to, kad sutaupytų, bet ir dėl to, kad jau pats pavadinimas sako, kad jie žalingi. Aš tokių neturiu, todėl taip taupyti nebandžiau.


Zenonas, žurnalistas

Galima taupyti atsisakant žalingų įpročių. Ir sveikatai nepakenks, taip galima vaistams sutaupyti. Aš pats nerūkau, todėl net negalvoju apie tai, kiek būtų įmanoma sutaupyti.


Urtė, draudimo konsultantė

Mesti rūkyti žmones gal ir paskatintų noras sutaupyti, būtų papildomas akstinas. Nemanau, kad dėl taupymo bus vartojama mažiau alkoholio. Tie, kurie gėrė pigesnius gėrimus, pirks juos ir toliau, o kurie nesileisdavo taip žemai, manau, ir dabar to nedarys.


GERAS PATARIMAS


Kaip mesti rūkyti?

Norintiems atprasti rūkyti siūloma šitokia metodika. Pirma dalis – paruošiamoji. Jos esmė – tvirtas ryžtas visam laikui mesti rūkyti. Tai svarbiausia. Vėliau reikia pakeisti mitybos režimą, t. y. valgyti penkis šešis kartus per dieną, nes noras valgyti dažnai verčia imtis cigaretės.

Dirbdami darykite 10–15 minučių pertraukėles. Geriausia išeikite kelioms minutėms į gryną orą. Negerkite kavos. Į darbą eikite pėsčiomis. Jeigu labai toli, paėjėkite bent dalį kelio.

Maitinimosi tarpai – trys valandos. Jeigu arti nėra valgyklos, neškitės į darbą sūrelį, sumuštinį, kefyro, pieno. Po 1,5–2 mėnesių jau nebenorėsite rūkyti.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų