Vilniaus Antakalnio kapinėse nukeltos sovietinės skulptūros

 • Teksto dydis:

Vilniuje, Antakalnio kapinėse, nukeltos čia buvusios skulptūros sovietų kariams, penktadienį informavo sostinės savivaldybė.

„Nors rangovas „Vilniaus BDT“ planavo, jog stelų nukėlimo ir išvežimo darbai užtruks iki pirmadienio, juos įvykdyti pavyko kur kas greičiau ir jau vakar po pietų visos stelos buvo išvežtos į „Grindos“ teritoriją“, – BNS atsiųstame komentare teigia Vilniaus savivaldybės atstovas Gabrielius Grubinskas.

Anot jo, skulptūros įmonės teritorijoje bus saugomos iki kol bus sutarta dėl jų perdavimo. Savivaldybė svarsto jas perduoti Lietuvos nacionaliniam muziejui.

„Vilniaus BDT“ Antakalnio kapinėse tęsia darbus ir per maždaug savaitę sutvarkys aplinką, išardant laikinai suformuota kelią technikai bei atstatant memorialines lentas“, – nurodė savivaldybės atstovas.

Šešios sovietų kariams skirtos stelos pradėtos ardyti antradienį, nepaisant Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių komiteto pritaikytos laikinosios apsaugos.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius prieš nukėlimo darbų pradžią teigė, kad JT komitetas prašo neardyti kapų, nenuimti antkapinių paminklų ir nenaikinti paveldo – to, pasak jo, ir nėra daroma, nes paminklas, mero teigimu, yra tik totalitarinio režimo simbolis.

Laikinųjų priemonių komiteto prašė „etniniais rusais“ prisistatantys pareiškėjai, tarp jų – Algirdo Paleckio įsteigto „Tarptautinio geros kaimynystės forumo“ byloje figūruojantis Kazimieras Juraitis, taip pat Dmitrijus Glazkovas, Tatjana Brandt ir Anastasija Brandt.

Sprendimą nepaisant draudimo nukelti skulptūras Teisingumo ministerija ir savivaldybė argumentuoja tuo, jog institucija buvo suklaidinta minimų asmenų argumentų, neva monumentas bus išniekintas, o šalia esantys palaikai perlaidoti.

Skulptūrų nukėlimo darbai kainuos beveik 60 tūkst. eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

O

O portretas
Pagarba Šimašiui

<<VA ČIA ŽMOGAUS VERTĖ...SUNKŲ DARBĄ PADARĖ

&lt;&lt;VA ČIA ŽMOGAUS VERTĖ...SUNKŲ DARBĄ PADARĖ portretas
Kaip pažinti niekšus,šiukšles,šlykštynes arba turinčius nepilnavertiškumo kompleksus ir nepilnavertišką mąstymą ??...Tokio tipo žmonės elgiasi arba dirba iššaukiančiai ir šlykščiai net negalvodami ..Įdomu.kiek tokio tipo žmonių yra LIETUVOJE?TOKIE ant kapų apšika ,tokiems gatvės tampa wc ir tt............VAI KOKS GALINGAS ŽMOGO.TAS ŠIMAŠIUS......TRENKĖ SNUKIN [[ PAGAL ŠIMAŠIAUS IŠSILAVINIMĄ]] JUNGTINIŲ TAUTŲ ATSTOVAMS ,KURIE ATSTOVAUJA LIETUVOS,ESTIJOS,LATVIJOS ,UKRAINOS,NORVEGIJOS ,ŠVEDIJOS,BALTARUSIJOS,SUOMIJOS IR KITAS VALSTYBES........APSIŠTKAI, LIAUDIŠKAI KALBANT, ŠIMAŠIAU ,IKI AUSŲ.....

jo

jo portretas
Vienu stabu rusų fašistams mažiau...
VISI KOMENTARAI 17
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių