Vilniaus politikai kviečia per NATO viršūnių susitikimą iškelti Ukrainos vėliavas

Vilniaus savivaldybės taryba trečiadienį pritarė rezoliucijai, kuria kviečiama per Aljanso viršūnių susitikimą liepą iškelti Ukrainos vėliavas.

Planuojama, kad NATO viršūnių susitikimo metu sostinėje įvairiose vietose galėtų būti iškelta 33 tūkst. Ukrainos vėliavų. Vėliavas planuojama kelti liepos 7–11 dienomis.

Iniciatyvą organizuoja Ukrainą palaikančios organizacijos „Stiprūs kartu“ ir „Blue / Yellow“. Gyventojai ir daugiabučių administratoriai taip pat kviečiami prisijungti prie iniciatyvos. Vėliavos bus nupirktos ir iškeltos organizatorių lėšomis.

Anot savivaldybės, pasirinktas skaičius simbolinis – Ukraina galėtų tapti 33–ąja NATO nare.

Nuo pat karo pradžios aktyviai palaikome Ukrainą. Siekiame, kad mūsų palaikymas būtų matomas ir NATO viršūnių suvažiavimo metu.

„Nuo pat karo pradžios aktyviai palaikome Ukrainą. Siekiame, kad mūsų palaikymas būtų matomas ir NATO viršūnių suvažiavimo metu. Suprantame šio susitikimo mastą ir svarbą pasaulio politinių įvykių kontekste ir galimybę atkreipti dar didesnį viso pasaulio dėmesį į padėtį Ukrainoje ir jos deklaruojamą norą tapti Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos nare“, – savivaldybės pranešime cituojamas Vilniaus meras Valdas Benkunskas.

Patvirtintoje rezoliucijoje pabrėžiama, kad „Rusijos agresija prieš Ukrainą – beprecedentis atvejis nuo Antrojo pasaulinio karo laikų ir drąsūs bei laisvę mylintys Ukrainos žmonės, aukodami savo gyvybes ir sveikatą, drąsiai kaunasi siekdami apsaugoti savo vertybes, demokratiją, savivaldą ir mūsų visų laisvę“. Pasak rezoliucijos, todėl siekiama į tai atkreipti „viso pasaulio dėmesį“.

NATO viršūnių susitikimas Vilniuje vyks liepos 11–12 dienomis. Tai pirmas kartas, kuomet Lietuvoje organizuojamas šis renginys.NAUJAUSI KOMENTARAI

As specialiai iskalsiu DNR ir LNR uz zuvusius vaikus nuo ukr

As specialiai iskalsiu DNR ir LNR uz zuvusius vaikus nuo ukr portretas
Tomas

Atsakymas Linai

Atsakymas Linai portretas
Jie gina savo saly prie ko cia mes ka jus nusisnekat mes esam NATO nare nieks ant musu nepuls jau prisiklausete amerikonu propogandos....Tuo labiau ukraina nera NATO nare ir nereikia mum ju skuduru kabinti jau nusibodo vien apie ukraina kalbeti.....Vsis jau pamirso apie musu vidines problemas Lietuva turi buti pirmoje vietoje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Stebėtojas

Stebėtojas  portretas
Linai , čia Lietuva . Kaip Lietuvis neprieštaraus , jam blogai vis . Pagyventu , kaip Ukrainiečiai . Ant vandens , tai suprastų . Gaila man jų , ant namų stogų . Net medžiuose , nori būti išgelbėti .
VISI KOMENTARAI 48

Galerijos

Daugiau straipsnių