Visi VU bendruomenės nariai ir kiti besidomintys kviečiami registruotis į juos ir mesti sau iššūkį.
Universitete nemokamai galima mokytis estų, gruzinų, kroatų, latvių, rumunų, slovėnų, turkų ir vengrų kalbų, dėstomų gimtakalbių dėstytojų ir lietuvių specialistų.
VU FLF studijų prodekanė doc. dr. Diana Šileikaitė-Kaishauri pasakoja, kad mintis pasiūlyti tokį kalbų spektrą labai natūrali. „VU Filologijos fakulteto misija – daugiakalbystė ir mažųjų kalbų palaikymas. Vienas iš didžiausių kalbų mokymosi pliusų yra tarpkultūrinė kompetencija arba gebėjimas bendrauti ir bendradarbiauti su skirtingų kultūrų atstovais. Mokydamasis užsienio kalbos susipažįsti su ta kalba kalbančios tautos kultūra, tradicijomis, vertybėmis, išmoksti jas suprasti ir gerbti. Palaipsniui atveri sau kitokį pasaulio vaizdą, nes kalba yra glaudžiai susijusi su mąstymu ir jį atspindi“, – sakė prodekanė.
D. Šileikaitė-Kaishauri teigia, kad mokytis kalbų verta ir dėl to, kad tai lavina žmogaus pažintinius gebėjimus. Stiprinama atmintis, kai kurie tyrėjai kalbų mokymąsi laiko demencijos profilaktika. Kalbų mokymasis taip pat gerina loginį mąstymą ir gebėjimą spręsti problemas.
Dėl šių priežasčių VU Filologijos fakultete šį rudenį nutarta praplėsti mokytis siūlomų kalbų pasirinkimą. Tarp antrųjų užsienio kalbų alternatyvų, siūlomų Fakulteto studentams, studijų programose kaip pasirenkamieji dalykai atsirado estų, gruzinų, kroatų, rumunų, slovėnų, vengrų ir turkų kalbos.
„Suvokdami universiteto kaip mokslo ir kultūros židinio misiją, nusprendėme papildyti mokymosi visą gyvenimą (MVG) programų sąrašą naujomis kalbomis. Šį rudenį kviečiame mokytis estų, gruzinų, kroatų, latvių, rumunų, slovėnų, vengrų ar turkų kalbų. Programos yra visiškai nemokamos, registruotis gali ne tik VU studentai ir darbuotojai, bet ir ne universiteto bendruomenės nariai. Filologijos fakulteto studentai šių kalbų taip pat gali mokytis kaip pasirenkamąjį dalyką (PD), o kitų fakultetų – kaip laisvąjį dalyką (LD) arba ne studijų programos dalyką (NPD)“, – mokytis užsienio kalbų kviečia Filologijos fakulteto studijų prodekanė.
Galimybė praplėsti pasiūlą atsirado dėl bendradarbiavimo su atitinkamų šalių atstovybėmis, švietimo ar kultūros ministerijomis bei kitomis įstaigomis, kurios remia kalbų dėstymą, siųsdamos gimtakalbius lektorius.
MVG programos trukmė – vienos semestro kalbos studijos, vykstančios du kartus per savaitę vakarais ar popietinėmis valandomis. Registruotis galima per VU MVG sistemą http://www.mvg.vu.lt . Pirmieji susitikimai vyks rugsėjo 17 d. 17 val.
Estų, vengrų ir turkų pradedančiųjų (A1 lygio) grupėse jau nebeliko vietų, šiuo metu tariamasi su lektoriais dėl papildomų grupių organizavimo. Registracija į gruzinų ir kroatų kursus prasidės kiek vėliau.
Naujausi komentarai