Vilniaus viešajame transporte – modernus atsiskaitymas

 • Teksto dydis:

Vilniaus viešojo transporto bilietų sistemoje žadami esminiai pokyčiai. Tikimasi, kad jau 2022-aisiais vilniečiai ir miesto svečiai už keliones galės susimokėti, pavyzdžiui, bekontakte kortele, asmens dokumentu, mobiliąja programėle.

Savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė sako, kad 2007 metais startavusi elektroninio bilieto sistema ir morališkai, ir technologiškai pasenusi, tad ją norima atnaujinti, padaryti patrauklią žmonėms.

„Sistema būtų lanksti ir integruota, tai yra, nereikėtų vežiotis kažkokių papildomų dokumentų, tokių kaip moksleivio ar pensininko pažymėjimas, – sistema jau būtų suintegruota su tam tikrais registrais ir viskas būtų personalizuota“, – BNS sakė M. Gusarovienė.

Naujoji e. bilieto sistema leis naudotis keleivio pasirinkta laikmena, nebeprisirišant prie konkrečios kortelės ar įrenginio.

Naujoji e. bilieto sistema leis naudotis keleivio pasirinkta laikmena, nebeprisirišant prie konkrečios kortelės ar įrenginio. Tai galės būti bekontaktė mokėjimo kortelė, studento ar moksleivio pažymėjimas, asmens tapatybės kortelė, Vilniečio kortelė, mobiliosios programėles ar kiti sprendimai.

„Tarkime, dabar turint Vilniečio kortelėje bilietus mes negalime naudotis mobiliąja aplikacija, tada turime tik Vilniečio kortelę. Tai esmė yra tokia, kad bus tokia personalizuota keleivio paskyra ir žmogus galės savo bilietus, kuriuos yra nusipirkęs, naudoti bet kurioje jam patogioje laikmenoje“, – sakė vadovė.

Bilietai brangti neturėtų, bet kainodara gali keistis

M. Gusarovienės teigimu, bus laikomasi visų asmens duomenų apsaugos reikalavimų. Ji atskleidė, kad įdiegus sistemą galimi ir bilietų kainų pokyčiai, bet ne dėl pačios sistemos kaštų, o dėl lankstesnių tarifų.

„Atsiradus naujai bilieto sistemai bus įvedama lankstesnė pati bilietų tarifikacija, pavyzdžiui, apmokėjimas už faktiškai nuvažiuotą atstumą arba faktiškai važiuotą laiką“, – sakė „Susisiekimo paslaugų“ vadovė.

Rugsėjo pabaigoje įmonė paskelbė išmaniosios integracinės atsiskaitymų platformos diegimo ir priežiūros bei atsiskaitymo bekontaktėmis mokėjimo kortelėmis paslaugų konkursus. Pasiūlymų laukiama iki lapkričio 3 dienos.

Visam projektui planuojama išleisti 8 mln. eurų. Jis bus finansuojamas „Susisiekimo paslaugų“ bei Europos Sąjungos fondų lėšomis. Praėjusią savaitę Susisiekimo ministerija skyrė projektui 3,5 mln. eurų ES paramos.

„Jeigu viskas vyks sklandžiai, jau kitų metų pirmąjį ketvirtį turėtume turėti sutartį su diegėju. Pagal sutartį – pusantrų metų visas diegimas. Planuojama, kad sistema startuotų 2022 metais“, – sakė M. Gusarovienė.

Numatoma, jog platformoje bus integruotos ne tik viešojo transporto, tačiau ir kitos miesto paslaugos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Gal vakaru kompanijas kvieskite igyvendinti?

Gal vakaru kompanijas kvieskite igyvendinti? portretas
Kad tik neatsitiktu kaip atsitiko su svieslentemis ir smart bilietais.

Pinigų plovimas

Pinigų plovimas portretas
8 mln. mes į balą. Gal nemokamą važiavimą įvestų už tuos pinigus.

Tai

Tai portretas
Rinkimai daro stebuklus
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių