Vilniuje plečiama elektromobilių infrastruktūra

 • Teksto dydis:

Vilnius sparčiai žengia į priekį, įsileisdamas vis daugiau naujovių – savivaldybė, matydama elektromobilių augimą mieste, nusprendė vilniečiams įrengti daugiau įkrovimo stotelių. Planuojama, kad jau šių metų rudenį sostinėje bus įrengtos mažiausiai 5 greito įkrovimo stotelės, kuriose elektromobilį nemokamai įkrauti bus galima vos per 25 minutes. Šiuo metu Vilniaus gatvėmis važinėja apie 250 privačių ir automobilių dalijimosi kompanijų elektromobilių.

„Atsižvelgdami į ekologines problemas, žmonės vis dažniau renkasi elektromobilius. Matome didelį poreikį elektromobilių įkrovimo stotelių, tuo labiau, kad ir automobilių dalijimosi paslaugas teikiančios kompanijos plečia elektromobilių skaičių. Privatūs asmenys taip pat linkę vis dažniau įsigyti šių ekologiškų transporto priemonių. Tikiuosi, kad jau netrukus gausime ES paramą ir galėsime kuo greičiau pradėti įrenginėti viešo naudojimo įkrovimo stoteles“, – sako Vilniaus mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius.

Šiuo metu sostinėje veikia trys viešos elektromobilių įkrovimo stotelės – Lelevelio g. 6 ir du elektromobilius vienu metu kraunančios stotelės požeminėse Gedimino pr. ir Tilto g. automobilių stovėjimo aikštelėse.

Numatoma, kad jau šių metų rudenį Vilniuje bus įrengtos 5 elektromobilių įkrovimo stotelės – Gariūnų g., prie Molėtų pl. ir Mokslininkų g. sankryžos, prie Minsko pl. ir Liepkalnio g. sankryžos, Nemenčinės pl. 1 ir Pilaitės g. 31. Įkrovimo stoteles numatyta įrengti magistralinių kelių tąsose, kad automobiliu įvažiuojant ar išvažiuojant iš miesto, būtų galima jį greitai įkrauti. Dabartiniai elektromobiliai vienu įkrovimu vidutiniškai gali įveikti nuo 100 iki 250 km. atstumą.

Vilniuje elektromobiliais galima važiuoti autobusams skirtomis juostomis, todėl jais nesunku patogiai judėti mieste piko metu. Taip pat elektromobiliai yra atleisti nuo mokesčio už stovėjimą rinkliavos.

Preliminari projekto vertė – 273 tūkst. Eur, iš jų ES fondų lėšos – 232 tūkst. Eur, savivaldybės dalis – 41 tūkst.NAUJAUSI KOMENTARAI

zosė

zosė portretas
Ar viskas ten gerai su ekologija, ponai? Gal panagrinėtumėt plačiau šį aspektą? Ar čia ne panašu, kaip su vėjo jėgainėmis, kurias valstybė dotuoja? Juk teršalai ne vien benzinas, o ir dideli, sunkiai utilizuojami akumuliatoriai. A?

Nusivyles

Nusivyles portretas
Smagu,kad tai daroma,tik gaila,kad ne visi gali tuo naudotis.Pernai grizes i Lietuva nudziugau,kad savo kombinuota masina ir cia galesiu naudoti naudodamas elektra,bet...ne tau Martynai melynas dangus,krauna tik su lietuviskais numeriais.Neprasom elektros veltui,iveskit mokesti ir leiskit naudotis visiems,sveciams is uzsienio,ar pasibuti grizusiems lietuvaiciams.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių