Didžiausiame Lietuvos kurorte antrą savaitę sklando ekologiško gyvenimo idėjos. Poilsiautojus vilioja Vytauto ir Jūratės gatvių sankirtoje įsikūrusi ekologinio švietimo ir pramogų poilsiavietė.
Čia žmonės dalyvauja meninėse akcijose ir kūrybinėse dirbtuvėse, konsultuojasi su ekspertais ekologiško gyvenimo būdo temomis: kaip įsirengti energiją taupančius namus, kaip pasirinkti tinkamus maisto produktus, kokia buitinė technika padeda sutaupyti.
Norintys gali patys apšviesti poilsiavietę mindami elektros energiją gaminantį dviratį, paragauti kavos, išvirtos naudojant saulės energiją, iš arti apžiūrėti veikiančią vėjo jėgainę, gaminti popierių iš makulatūros, paragauti ekologiškų produktų.
Ypač daug dėmesio skiriama vaikams. Dalyvaudami viktorinose, žaisdami įvairius žaidimus ekologijos tema mažieji ne tik pramogauja, bet ir mokosi, kaip senus daiktus paversti naujais, konstruoja vėjo malūnėlius, kuria aitvarus, renka "gerų darbų maišelius", klausosi pasakų ekologijos tema.
Visi projekto "Žaliųjų europiečių atostogos" renginiai yra nemokami.
Šių metų pradžioje "Eurobarometro" atliktas tyrimas parodė, kad Lietuvos gyventojai yra vieni iš mažiausiai informuotų apie klimato kaitos priežastis, padarinius ir būdus su tuo kovoti. Lietuvoje, Latvijoje ir Rumunijoje tik trečdalis gyventojų asmeniškai prisideda prie klimato kaitos problemų sprendimo. Palyginti su 2008 m. rezultatais, įsitraukusių į klimato kaitos problemų sprendimą lietuvių padaugėjo nuo 26 iki 34 proc. Vis dėlto lietuviai su estais, latviais, lenkais ir britais išlieka vieni didžiausių pesimistų Europoje manydami, jog klimato kaita yra nesustabdomas procesas.
Kas, kur, kada?
Kasdien "Žaliųjų europiečių atostogų" poilsiavietėje:
nuo 16 val. – valandos vaikams;
nuo 18 val. – ekspertų patarimai visiems.
Rugpjūčio 16 d. – kaip įsirengti ekologiškus namus?
Rugpjūčio 17 d. – kaip išsirinkti energiją taupančią buitinę techniką?
Rugpjūčio 18 d. – kaip keliauti ekologiškai? Įdomių maršrutų Palangoje, kuriuos galima aplankyti dviračiais, riedučiais ar pėsčiomis, pristatymas.
Rugpjūčio 19 d. – ekologiškų maisto produktų degustacija ir jų ženklinimo pristatymas. Speciali ekologiško šokolado degustacija vaikams.
Rugpjūčio 20 d. – konsultacijos apie atliekų rūšiavimą.
Rugpjūčio 21 d. – kaip gaminti energiją nekenkiant aplinkai? Mažos vėjo jėgainės pristatymas. Ekskursija dviračiais prie vėjo elektrinės Vidmantuose.
Naujausi komentarai