A. Zuokas kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą dėl nešienaujamų Vilniaus pievų

Artūro Zuoko vadovaujama „Laisvės ir teisingumo“ frakcija Vilniaus miesto savivaldybėje kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą dėl Vilniaus valdžios pasirinkto „ekologinio šienavimo“ strategijos, kuri ne tik kelia nerimą vilniečiams, bet galimai pažeidžia Vilniaus miesto savivaldybės pasirašytas viešojo pirkimo sutartis su želdynų priežiūros paslaugas teikiančiomis įmonėmis.

„Su kolegomis atidžiai peržiūrėjome Vilniaus miesto savivaldybės administracijos viešojo pirkimo sutartis su želdynų priežiūros tiekėjais ir nustatėme, kad žolės šienavimo paslaugą teikiančios įmonės turi labai griežtus reikalavimus ir įsipareigojimus, kaip šienauti, pavyzdžiui, kai žolė pasiekia ne didesnį kaip 5–10 centimetrų aukštį. Gatvių skiriamosios juostos taip pat turi būti šienaujamos visu plotu, kurios siauresnės nei 10 metrų.

Pasirodo, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos specialistai žodiniu nurodymu ir ranka pieštomis rekomendacijomis pakeitė reikalavimus šienauti žolę pagal sutartis. Taigi savivaldybė mažina žolės šienavimo apimtis, nors viešojo pirkimo sutartyse to aiškiai nebuvo numatyta. Dar daugiau, tokiu atveju lieka neaišku, kaip apmokama už tokius darbus.

Nustatėme, kad žolės šienavimo paslaugą teikiančios įmonės turi labai griežtus reikalavimus ir įsipareigojimus, kaip šienauti, pavyzdžiui, kai žolė pasiekia ne didesnį kaip 5–10 centimetrų aukštį.

Paslaugų tiekėjai sutarčių sudarymo metu planuodami savo įsipareigojimus įsigijo reikiamą pjovimo techniką, įdarbino darbuotojus, tačiau dėl tokių žodinių pavedimų iš esmės priversti mažinti darbų apimtis, tačiau jų teisė gauti atlygi yra aiškiai numatyti sutartyse. Toks elgesys nesąžiningas ne tik vilniečiams ir tokias paslaugas teikiančioms įmonėms, tačiau realiai gali pažeisti viešųjų pirkimų reikalavimus dėl reikalavimo suteikti visas paslaugas, nes šienavimo darbai sutartyse numatyti kaip pastoviai teikiami darbai su aiškiomis paslaugų apimtimis“, – sako A. Zuokas.

Kreipimesi į Viešųjų pirkimų tarnybos atstovus yra prašoma įvertinti tokius vienašališkus Vilniaus miesto savivaldybės administracijos veiksmus, nes pastarieji įvykiai parodė, kad toks improvizuotas šienavimas kelia didelę žalą. Jau yra įvykęs eismo įvykis, taip pat, pasak pačios savivaldybės įmonės „Grindos“, nuotekų šuliniai liūčių metu užkemšami nupjautų žolių aukštais stagarais. Vienašališkas viešojo pirkimo sutarčių vykdymo pakeitimai yra neteisėti, todėl Viešųjų pirkimų tarnybos skubiai prašoma įvertinti tokius savivaldybės veiksmus dėl pasirinktos „ekologinio šienavimo“ strategijos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Labai grazu

Labai grazu portretas
Kuo daugiau natūralios gamtos tuo geriau visiems.Dabar per daug trinkelių,plytelių,asfalto ir kt. Žeme nesugeba sugerti vandens ,po didesnio lietaus viskas plaukia.Zuokas turbut norėtų viską nuskusti plikai .Jau nuskuto Gedimino kalną tai dabar “ labai grazu”.Nors rinkimuose palaikiau būtent ji,tačiau ir jis kartai perlenkia lazda.

Eiieū

Eiieū portretas
Man irgi zuokas geresnis uz dabartini gaidziu garbintoja.

Jurga

Jurga portretas
Kalną "nušienavo", kad jis byra po lietaus, o vat žolės nusipjaut nebeišeina,gatvėse vanduo renkasi pravažiuot neįmanoma,bet viskas ok...juk mūsų piliečiai ir toliau tiki "nuostabiausiu meru pasaulyje",kuris pristatė gelžgalių ir kalno šlaito atstatymui skyrė 58 mln ...geras kąsnis į savo kišenytę sekanti nuogriuva gal didesnė bus
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių