Korupcijos byla: T. Dapkus aiškinosi dėl interviu iš E. Masiulio

Žurnalistas Tomas Dapkus trečiadienį koncerno „MG Baltic“ politinės korupcijos bylą nagrinėjančiame teisme aiškinosi dėl imto interviu iš kaltinamojo Liberalų sąjūdžio lyderio Eligijaus Masiulio.

Prokuratūra 2015 metų spalį vykusį interviu LNK televizijos laidai traktuoja kaip E. Masiulio priimtą nematerialų kyšį.

Šis interviu buvo transliuotas sekmadienį, dieną po politiko perrinkimo Liberalų sąjūdžio lyderiu.

„Laida buvo susijusi su tuo, kad Liberalų sąjūdis, tuo metu įtakinga ir populiari kylanti jėga, organizavo savo partijos vidaus rinkimus. Buvo tokios įdomios peripetijos, kas juos laimės“, – Vilniaus apygardos teisme sakė T. Dapkus, šiuo metu dirbantis žiniasklaidos grupėje „Lietuvos rytas“.

Liberalų sąjūdžio pirmininko rinkimuose tuo metu varžėsi E. Masiulis ir Antanas Guoga.

T. Dapkus teigė, kad interviu buvo įrašytas prieš pirmininko rinkimus, tačiau politiko klausta apie E. Masiulio pergalę, nes tarp liberalų tvyrojo nuojauta, jog laimės būtent jis.

Anot žurnalisto, jeigu E. Masiulis nebūtų laimėjęs, su klausimais apie pergalę rinkimuose susijusi laidos ištrauka būtų iškirpta ir netransliuojama.

T. Dapkus teigė, kad E. Masiulis nenorėjo eiti į minimą laidą, nes ruošėsi suvažiavimui, tačiau jam pavyko parlamentarą įtikinti.

„Sekmadienį jis kategoriškai negalėjo, tai aš paprašiau, kad mes įrašytumėme laidą anksčiau“, – kalbėjo jis.

Žurnalistas taip pat pabrėžė daręs interviu su visų politinių partijų lyderiais ir būtų kalbinęs A. Guogą, jeigu šis būtų išrinktas.

T. Dapkus sakė prieš interviu su E. Masiuliu kalbėjęs apie jį su byloje teisiamu buvusiu „MG Baltic“ viceprezidentu, koncerno žiniasklaidos grupės vadovu Raimondu Kurlianskiu, nes jis buvo gerai informuotas apie aktualijas, turėjo daug informacijos ir ryšių.

Tačiau T. Dapkus tvirtino, kad R. Kurlianskis jam nenurodinėjo kalbinti Liberalų sąjūdžio vadovą.

„Per šitą laikotarpį, kai aš dirbau toje grupėje, žiniasklaidos vadovų elgesys buvo korektiškas ir buvo pagarbiai žiūrima į žurnalistus“, – kalbėjo žurnalistas.

Ponas Masiulis iš tiesų buvo tas žmogus, kuris vaikščiodavo ir nuo jos perduodavo tas žinutes.

T. Dapkus: iš R. Kurlianskio buvo žinoma apie prezidentės pageidavimus

T. Dapkus teisme taip pat pareiškė žinantis, kad E. Masiulis žiniasklaidos grupės vadovybei perduodavo kadenciją baigusios prezidentės Dalios Grybauskaitės pageidavimus dėl turinio.

Prieš kelias savaites teismui liudijęs „MG Baltic“ teisininkas ir buvęs valdybos narys R. Raulynaitis taip pat sakė sulaukdavęs E. Masiulio prašymų nuo D. Grybauskaitės.

„Ponas Masiulis iš tiesų buvo tas žmogus, kuris vaikščiodavo ir nuo jos perduodavo tas žinutes“, – sakė T. Dapkus.

„Buvo tikrai keletas kartų, man ir kai kuriems mano kolegoms iš pono Kurlianskio buvo žinoma, kad ponia prezidentė pageidauja to ir ano. Ji kritikos nemėgo ne tik savo atžvilgiu, (...) bet ir žmonių, kuriuos ji paskiria – prokurorų, teisėjų aukštų, kokių nors kitų pareigūnų“, – teigė jis.

Dienraštis „Lietuvos rytas“ yra paskelbęs E. Masiulio susirašinėjimą su D. Grybauskaite prieš kelerius metus, kur viename laiškų buvusi šalies vadovė rašė, kad T. Dapkus „kalba nesąmones“ apie kandidatą į generalinius prokurorus Evaldą Pašilį ir pasiūlė „perduoti linkėjimus“ „MG Baltic“ vadovui Dariui Mockui, „kad patrauktų savo skaliką“.

Dovanų nesureikšmina

Teismas T. Dapkaus taip pat klausinėjo apie tuometiniam Seimo nariui, Joniškio rajono merui Vitalijui Gailiui per 2015-ųjų kalėdinį laikotarpį padovanotą alkoholinio gėrimo butelį.

T. Dapkus patvirtino su politiku apsikeitęs dovanomis, bet sakė neprisimenantis, iš kur gavo butelį ir ar nusipirko jį pats.

Jis neatsakė į daugelį detalių teismo klausimų apie apsikeitimo aplinkybes.

„Aš taip nesureikšminu tokių dalykų“, – sakė T. Dapkus.

Politinės korupcijos byloje R. Kurlianskis kaltinamas kyšių davimu politikams už naudingų sprendimų priėmimą.

Byloje taip pat kaltinami E. Masiulis, buvęs Seimo narys liberalas Šarūnas Gustainis ir eksparlamentaras, buvęs „darbietis“ Vytautas Gapšys. Seimo narys Gintaras Steponavičius kaltinamas piktnaudžiavimu, nesant kyšininkavimo požymių.

Kaltinimai byloje oficialiai pateikti ir pačiam koncernui „MG Baltic“, Darbo partijai bei Liberalų sąjūdžiui.

Nė vienas iš kaltinamųjų savo kaltės nepripažįsta, jie sako, kad teisėsaugos tyrimas vykdytas tendencingai.NAUJAUSI KOMENTARAI

vartotojas

vartotojas portretas
nupaveiksluokit mano subine
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių