Kartą jau išteisintas Darius Šerpytis ir aukštesnės instancijos teisme palaikomas kolegų, vadovybės ir generalinio komisaro.
Nagrinėjant bylą iš naujo, pareigūnui vėl tenka prisiminti lemtingus šūvius 2023 metų gruodžio mėnesį. Pagalbos numeriu 112 paskambinęs sūnus tuomet pranešė, kad mamai paūmėjo psichikos liga, reikia medikų. Atvykę jie buvo užpulti, vienas sužalotas, apdaužytas ir greitosios automobilis.
Po poros valandų atvyko ir du policijos ekipažai – keturi pareigūnai. Moteris buvo užsidariusi namuose, o policininkai bandė ją sulaikyti. Buvo panaudotos ir ašarinės dujos, ir elektrošokas, tačiau tai nepadėjo – moteris vis švaistėsi peiliu. Pareigūnas D. Šerpytis į ją paleido penkis šūvius, o paskutiniai buvo mirtini.
Prokuroras ir aukos sūnums atstovaujantis advokatas tvirtina, kad policininkas dar turėjo kur trauktis, be to, nereikėjo šauti tiek daug – net penkis kartus.
„Kitas pareigūnas iš viso atsitraukė ir pabėgo, tai iš esmės galimybės atsitraukti buvo, po dviejų šūvių moteris sustojo. Padarius kelių sekundžių pertrauką, galimai ji iš vis būtų suklupus po šūvių į kojas“, – teigė aukos vaikų advokatas Dainius Dargevičius.
Pareigūnas kalba kitaip.
„Ne, taip nebuvo. Buvo taip, kad pakeitė kryptį po paskutinio šūvio, o atstumą kameros šiek tiek iškraipo. Realiai ten tokio atstumo nebuvo, buvo iki 2,5 metro“, – aiškino išteisintasis D. Šerpytis.
Policininko advokatas akcentuoja, kad byla apie būtinąją gintį, o ne kiek centimetrų dar galėjo trauktis ar negalėjo.
„Galėjo baigtis, kad būtų gavęs peilį į krūtinę ir tada viskas, žmogaus nebūtų. Tada sakytume, kad policininkas neparuoštas, jis leido save padurti. Jis gynėsi nuo psichinio ligonio, kuris puolė jį su peiliu“, – sakė policininko advokatas Romualdas Drakšas.
Moters vaikų advokatas taip pat kritikuoja tai, kaip pareigūnai elgėsi nuo pat pradžių. Tinkamai neprisistatė, kalbėjo grubiai. Taip galėjo išprovokuoti moterį juos pulti.
„Su ligoniu reikia kalbėtis kaip su vaiku – gražiai, mandagiai ir viskas, o ne kažkaip provokuoti situaciją, daužyti, laužti, naudoti necenzūrinius žodžius, keiktis ir taip toliau“, – tikino D. Dargevičius.
Keiksmažodžiai vaizdo įrašuose iš tiesų girdisi, tačiau policininko gynėjas rodo į medikų liudijimus, jog psichikos liga sergančiai moteriai gali kalbėti ką nori – ji vis tiek bus agresyvi.
„Galima svarstyti drausminę atsakomybę, tačiau ne šios bylos kontekstui. Visa tai yra moralinis fonas, nieko bendro neturintis su konkrečiu kvalifikavimu“, – sakė R. Drakšas.
Galėjo baigtis, kad būtų gavęs peilį į krūtinę ir tada viskas, žmogaus nebūtų. Tada sakytume, kad policininkas neparuoštas, jis leido save padurti.
Vaizdo įraše matosi, kaip pareigūnai kelis kartus šauna į moterį iš elektros šoko įtaiso „Tazer“, tačiau jis veikia tik trumpam. Jie bando atimti peilį, bet tarpdury vietos nedaug – to padaryti nepavyksta. Vienam pareigūnui nesunkiai sužeidžiama koja.
„Moteris buvo ne kartą pakritusi, turėjo galimybę keturi vyrai sulaikyti, moteris gulėjo ant žemės, buvo prispaudę peilį su koja. Manau, visos galimybės buvo“, – teigė aukos vaikų advokatas.
„Ar reikėjo, ar nereikėjo laužti durų, ir ar jie provokavo – gal medikai irgi provokavo. Jiems per kaktą davė, vienam su kastuvu, automobilį sudaužė, vienai nepataikė vos su peiliu – tai jie irgi provokavo ją?“ – piktinosi R. Drakšas.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Pirmos instancijos teismui nekilo abejonių, kad žuvusioji buvo agresyvi, pavojinga, aiškiai siekiant sužaloti, o gal ir nužudyti. Tačiau apeliaciniame teisme prokuroras siūlo D. Šerpytį pripažinti kaltu ir skirti jam dvejų metų laisvės apribojimo bausmę, atimant teisę dirbti darbą, susijusį su šaunamuoju ginklu, dvejiems metams. Taip pat skirti 2,5 tūkst. eurų įmoką į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.
Baigiamųjų kalbų išklausęs apeliacinis teismas nuosprendį skelbs spalio mėnesį.
(be temos)
(be temos)
(be temos)