Prokuratūra kreipėsi į teismą dėl tvoros, vartų ir statinių Vilniuje pašalinimo

  • Teksto dydis:

Generalinė prokuratūra penktadienį kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą dėl tvoros, vartų ir statinių sostinės Valakampių mikrorajone pašalinimo.

Kaip pranešė prokuratūra, atlikto tyrimo metu buvo gauta duomenų, kad Vilniuje, Meškeriotojų gatvėje, keturis privačius žemės sklypus uždaru kontūru juosia valstybinės žemės sklypuose esanti metalinė tvora su pamatu. Vienoje tvoros dalyje yra automatiniai vartai, o greta jų stovi sargo namelis.

Anot prokuratūros, į aptvertą valstybinės žemės plotą patenkantys statiniai (trinkelėmis ir plytelėmis grįsti takeliai, sargo namelis, terasa ir kt.) tarnauja privačių žemės sklypų savininkų reikmėms, todėl valstybės, kaip turto savininkės, teisės ir teisėti interesai naudotis jai priklausančiu turtu – žeme, yra pažeidžiamos.

Pasak pranešimo, tokiu būdu valstybė neturi galimybės jai priklausančia žeme naudotis pagal paskirtį.

„Valstybinė žemė yra visai visuomenei reikšmingas viešasis turtas. Jis turi būti naudojamas tik siekiant patenkinti tam tikrus viešuosius interesus“, – nurodo prokuratūra.

Dėl to prokuroras kreipėsi į teismą, prašydamas įpareigoti privačių žemės sklypų savininkus savo lėšomis pašalinti tvorą bei vartus, atlaisvinti neteisėtai užimtą valstybinės žemės plotą, taip pat prašoma įpareigoti sklypų savininkus savo lėšomis pašalinti čia esančius privačių asmenų įrengtus ir naudojamus statinius.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Kreivi \\\\\.../////

Kreivi  \\\\\...///// portretas
langai,kreivas darbas.

BXMJ,K.L/

BXMJ,K.L/ portretas
UZ ZEMES GROBIMA DETI MILIJONINES BAUDAS

Rici

Rici portretas
Kada dėl Gulbinų tvoros kreipsis?
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių