Teisme – įrašas, kaip STT skaičiuoja E. Masiulio automobilyje rastas kupiūras

„MG Baltic“ politinės korupcijos bylą nagrinėjantis Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį posėdyje paskelbė įrašą, kuriame matyti, kaip pareigūnai perskaičiuoja ir pažymi kaltinamojo Eligijaus Masiulio automobilyje rastas pinigų sumas.

Matyti, kad pinigai gulėjo voke, matyti, kaip Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai apžiūri vyrišką rankinę.

Iš pradžių pareigūnai skaičiuoja kupiūras po 500 eurų.

„Vienas, du, trys, keturi, penki“, – girdėti, kaip skaičiuoja pareigūnas. Jis vėliau praneša, kad rastos 27 kupiūros po 500 eurų.

Paskui suskaičiuojama, kad rastos 7 kupiūros po 100.

Taip pat rasta daug kupiūrų po 20 eurų.

Viename STT įraše matyti, kaip pareigūnai slapta patenka į E. Masiulio automobilį ir jame randa į alkoholio gėrimo pakavimo popierinį maišelį–dėžutę panašų daiktą, jo viduje – daugybė pinigų įvairiomis kupiūromis.

„5 po 200, 100 po 200“, – girdėti kupiūras skaičiuojančių pareigūnų balsai.

Paskui jie sako, kad pereina „prie trečios krūvos“.

„Tai čia buvo 100 po 200“, – sakė STT pareigūnas.

Teisėsauga yra skelbusi, kad alkoholinio gėrimo maišelyje buvo rasta 90 tūkst. eurų.

Suskaičiavę ir pažymėję pinigus, STT pareigūnai juos grąžina į vietas, kur rado prieš paimdami. Įrašuose pareigūnai sako, kad pinigai pažymimi ir rankose laikydami kažkokį prietaisą pažymi kupiūras.

„Pasinaudosiu teise nekomentuoti“, – po vaizdo įrašo peržiūros teismui sakė E. Masiulis.

Po posėdžio R. Kurlianskis žurnalistams sakė, kad maišelyje, kurį laikantis užfiksuotas kitame vaizdo įraše, yra „obuoliai“. Jis žadėjo vėliau duoti paaiškinimus teismui.

„Aš žinau, ką nešiau, visų pirma atsakau į klausimus teisme ir atsakysiu,“– teigė R. Kurlianskis.

Susitikimai prie Seimo

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai užfiksavo prie Seimo vykusius buvusio Seimo nario Vytauto Gapšio ir verslininko, buvusio koncerno „MG Baltic“ viceprezidento susitikimus.

„MG Baltic“ politinės korupcijos bylą nagrinėjantis Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį posėdyje paskelbė 2015 metų lapkritį STT slapta užfiksuotus kelis prie pat parlamento įvykusius V. Gapšio ir R. Kurlianskio susitikimus.

Viename įraše matyti, kad kad vyrai susitinka, kažkuris turi segtuvą, tačiau ką abu susitikę veikia, nematyti, nes vaizdą užstoja medis.

Susitikimų prie Seimo vaizdo įrašai trumpi, garso įrašų nėra.

Taip pat STT per langą fiksavo politiko ir verslininko susitikimą restorane Gedimino prospekte.

E. Masiulio ir R. Kurlianskio pokalbis automobilyje

Ketvirtadienį Vilniaus apygardos teismo teisėjai toliau nagrinėja rezonansą sukėlusią bylą, kurioje kaltinamieji yra dviejų partijų - Lietuvos liberalų sąjūdžio ir Darbo partijos - nariai bei koncernas „MG Baltic“. Teismo posėdyje tęsiama garso ir vaizdo įrašų peržiūra. Vaizdo įraše matomi, kaip buvęs liberalų lyderis Eligijus Masiulis ir verslininkas Raimondas Kurlianskis besišnekučiuojantys įsėda į automobilį, nešasi lagaminėlius.

Taip pat buvo pateiktos ir STT nuotraukos - jose užfiksuoti tie patys abu asmenys, jau besišnekučiuojantys prie Vilniuje esančio restorano ,,Stebuklai“. Susitikimas užfiksuotas 2016 m. kovo 3 d. Abu kaltinamieji save atpažino, bet komentuoti atsisakė.

Viename iš vaizdo įrašų R. Kurlianskis, vaikščiodamas su E. Masiuliu prie Seimo, nešasi ,,Stumbro“ degtinės dovanų maišelį. Bylos medžiagoje įtariama, kad būtent taip buvo perduoti kyšiai, arba R. Kurlianskio vadinamoji ,,parama“ E. Masiuliui.

Vėliau tų pačių metų gegužės mėnesį vaizdo įrašuose matomi E. Masiulis ir R. Kurlianskis įsėdantys į automobilį su dviem lagaminėliais.

E. Masiulio advokatas Mindaugas Bliuvas teigė, kad protokolai neatitinka vaizdo įrašuose esančių vaizdų.

R. Kurlianskis pripažino, kad vaizdo įrašuose matosi jis, bet dėl E. Masiulio jis teisme šaržavo ,,asmuo užfiksuotas vaizdo įraše atrodo per liesas“.

Ketvirtadienį taip pat vaizdo įrašuose buvo matomi prie Seimo susitikę R. Kurlianskis ir Vytautas Gapšys. Vaizdo įrašuose matyti, kaip V. Gapšys po susitikimo parsineša mėlyną dokumentų segtuvą.

R. Kurlianskio ir V. Gapšio susitikimas užfiksuotas 2015 m. lapkričio 17 d.

Tiek V. Gapšys, tiek R. Kurlianskis komentuoti vaizdo įrašą prokurorui Justui Lauciui atsisakė.

Kitame vaizdo įraše abu kaltinamuosius matome 2016 m. sausio 12 d. kalbančius ,,AJ šokoladas“ Vilniaus Gedimino prospekte. Susitikimas truko apie dvi valandas. Tiek V. Gapšys, tiek R. Kurlianskis vaizdo įrašuose save atpažino.

Kaltinamieji taip pat STT pareigūnų užfiksuoti bevaikščiojantys Gedimino prospekte ir 2016 m. kovo 3 d.

„Vaikštau“, - atpažino save R. Kurlianskis.

V. Gapšys, prokuroro paklaustas, ar gali atsiminti, apie ką jie vaizdo įraše kalbėjo, atsakyti negalėjo.

„Aš tikrai neatsimenu, ką aš šnekėjau prieš trejus metus“, - teismui sakė V. Gapšys.

Teisėsauga įtaria, kad politikai, imdami kyšius iš „MG Baltic“, palaikė ar inicijavo koncernui palankius sprendimus Seime bei kitose valstybės institucijose, taip pat darė poveikį nulemiant viešųjų pirkimų laimėtojus, primena ELTA.

Ikiteisminio tyrimo metu apklausta daugiau nei 150 asmenų, iš kurių daugiau kaip 50 - praėjusios ir šios kadencijos Seimo nariai, keletas buvusių ministrų, Europos Parlamento narių. Atlikta daugiau nei 200 apklausų ir daugiau nei 30 kratų.

Įtariama, kad Šarūnas Gustainis gavo daugiau nei 8 tūkst. eurų kyšį, Gintaras Steponavičius - 15 tūkst. eurų, V. Gapšys - daugiau nei 27 tūkst. E. Masiulis įtariamas paėmęs daugiau nei 106 tūkst. eurų kyšį.

Darbo partija įtariama kyšininkavimu ir prekyba poveikiu, Liberalų sąjūdis - kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu, o „MG Baltic“ įtariamas šių partijų papirkimu ir prekyba poveikiu.

Įtariama, kad politikai dėl kyšių tarėsi su koncerno „MG Baltic“ viceprezidentu R. Kurlianskiu, o vėliau Seime ar kitose institucijose siūlė arba palaikė koncernui palankias iniciatyvas.NAUJAUSI KOMENTARAI

o kur

o kur portretas
'dedules' ,'magnolijos' ir kitu bendrazygiu pokalbiu ir veiksmu 'analizes' ???..........

Kęstas

Kęstas portretas
Ką daryti? Pirmasis žingsnis - pakeisti teises ir pareigas. Kai kuriais atvejais visuomenė turi gelbėjimo pareigą - pavyzdžiui, tikriems karo pabėgėliams ar paaugliams, įstrigusiems blogose darbo vietose be jokių perspektyvų. Tačiau daugelyje sričių pagrindinis principas turėtų būti "abipusiškumas", įtvirtinamas didelėmis baudomis. Šeimos turėtų rūpintis senais ir jaunais. Įmonės turėtų būti lojalios savo darbuotojams. Nacionaliniu lygmeniu turtingi metropoliai turėtų dalintis turtais su atsiliekančia provincija; migracija turi būti reguliuojama, kad būtų naudinga visiems priimančių šalių gyventojams. Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.

Makas

Makas portretas
Tai sitie dar laisveje?
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių