Pasak prokuratūros, kaltinamieji bus teisiami dėl piktnaudžiavimo, turto pasisavinimo, dokumentų klastojimo ir disponavimo klastotais dokumentais bendrininkų grupėje.
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vykdyto ikiteisminio tyrimo duomenimis, Žuvininkystės tarnyboje 2014-2017 metais fiktyviai buvo įdarbinti du asmenys, kurie iš tiesų nedirbo, o gautą darbo užmokestį atiduodavo tuometinei Žuvininkystės tarnybos direktorei, jos pavaduotojui ir dar dviem valstybės tarnautojoms.
2014 metais Žuvininkystės tarnybos direktoriaus pavaduotojas, tuomet laikinai ėjęs direktoriaus pareigas, fiktyviai įdarbino vieną asmenį, kuris iš tikrųjų tarnyboje jokių funkcijų neatliko, o gautą darbo užmokestį atiduodavo direktoriui ir dar dviem darbuotojoms.
2015 m. rugpjūtį šis žmogus buvo atleistas iš tarnybos.
Taip pat nustatyta, kad 2015-2016 metais, tarnybai jau vadovaujant naujai direktorei, buvo įdarbinti du asmenys, vienas iš jų – pakartotinai.
Iš pareigų jie buvo atleisti 2017 m. rugpjūtį.
Manoma, kad tarnybos vadovai ir dar dvi tarnautojos klastojo dokumentus dėl fiktyviai įdarbintų asmenų perkėlimo į kitas pareigas, skyrė priedus ir kitas išmokas prie jų atlyginimo, o pinigus vėliau iš jų atsiimdavo.
Tokiais veiksmais Žuvininkystės tarnybai buvo padaryta ne mažiau kaip 45 tūkst. eurų materialinė žala.
Anot prokuratūros, tiek valstybei, tiek Žuvininkystės tarnybai tokiais veiksmais buvo padaryta ir didelė neturtinė žala, sumenkintas autoritetas.
Ši baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus apygardos teismui.
Naujausi komentarai