Vėl pasidarbuota pėsčiųjų perėjoje: nauji užrašai – šokiruojantys

 • Teksto dydis:

Pėsčiųjų perėjoje Vilniuje, Geležinio Vilko g., atsirado šokiruojantys užrašai. Piešiniuose ES palyginama su Sovietų Sąjunga, visa tai pastiprinta įvairiais šūkiais. Policija pradėjo aplinkybių patikslinimą.

Perėja pėsčiuosius pasitinka perbraukta ES vėliava ir tokiais šūkiais: „Laisvę Lietuvai nuo ES'SR! Mes už išstojimą iš ES. Mes už laisvą Lietuvą.“, „Neteisėtai patekom į SSSR. Neteisėtai patekom ir į ES. ES referendumas neteisėtas.“

Visa tai – ties Vingio parko prieigomis.

Lietuvos policijos departamento atstovas portalui kauno.diena.lt komentavo, kad „gauta informacija perduota sostinės 2-ajam policijos komisariatui, kur pradėtas aplinkybių patikslinimas“.

Vilniaus savivaldybės atstovai turėjo daugiau ką pasakyti, bet ne apie šį konkretų atvejį.

Sodins vijoklius

Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Adomas Bužinskas pasakojo, kad kovai su grafičiais bus pasitelkti vijokliai.

„Kalbant apie piešinius ant sienų, vadinamuosius grafičius, šiemet Vilniuje, 41-oje vietoje, kuriose buvo pastebėta, kad dažnai piešiami grafičiai, bus pasodinti vijokliai. Tikimės, kad toks sprendimas ne tik suteiks Vilniui dar daugiau žalumo ir jaukumo, bet ir bus puiki priemonė prieš sienų tepliojimą“, – komentarą pradėjo pavaduotojas.

Dėl pėsčiųjų perėjų yra priimta atskirų sprendimų, tiksliau, nurodoma, kur galima piešti laisvai nuo 8 val iki 22 val.:

Pilaitės riedlenčių parko statiniai, esantys priešais Vilniaus Martyno Mažvydo progimnaziją (Vydūno g. 17A); Požeminės perėjos, esančios Oslo gatvėje prie Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (Šiltnamių g. 29), požeminės dalies sienos; Požeminės perėjos, esančios prie Vingio parko, šalia S. Konarskio gatvės, požeminės dalies sienos; Nenaudojamo viešojo tualeto sienos Vingio parke (M. K. Čiurlionio g. 88A); Geležinio Vilko tilto atramos ir po tiltu esančios sienos abiejose upės pusėse; Požeminės perėjos, esančios prie prekybos centro „Panorama“ (Saltoniškių g. 9), požeminės dalies sienos.

Savivaldybės atstovai atkreipia dėmesį, kad net ir šiose vietose, kuriose leidžiama piešti, reikia laikytis taisyklių.

Jose draudžiama piešti naudojant necenzūrinius žodžius, draudžiama naudoti simbolius, atsakingų už Lietuvos gyventojų represijas Vokietijos nacionalsocialistų arba SSRS komunistų partijos vadovų atvaizdus, sovietinę, nacistinę ar Lietuvos SSR simboliką; diskriminacinius, karinius vaizdus, užrašus, simbolius; vaizdus, užrašus, simbolius, skatinančius ar vaizduojančius nacionalinę nesantaiką, lygių teisių pažeidimus ar kitaip įžeidžiančius žmogaus orumą; pažeidžiant Lietuvos Respublikos nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo, kitų įstatymų, Tvarkymo ir švaros taisyklių ir kitų galiojančių teisės aktų reikalavimus; negalima piešti reklamos tikslais.

„Už piešiamą turinį legaliose tam vietose atsako piešinių autoriai, todėl jei piešinys neatitinka reikalavimų, atsakomybės už tokio draudimo pažeidimą būtų pagal Tvarkymo ir švaros taisykles, nes taisyklės numato, kad draudžiama rašyti, braižyti, piešti, teršti ar kitaip terlioti ant skulptūrų, paminklų, atminimo lentų ir su jais susijusių įrenginių, pastatų, tvorų ir kitų statinių ar atskirų jų dalių (sienų, durų, langų ir kt.), išskyrus grafičių piešimą Savivaldybės administracijos direktoriaus nustatytose vietose arba suderinus miesto puošybos objektą su kompetentingu Savivaldybės administracijos padaliniu“, – teigė A. Bužinskas.

Įtarus, kad pažeidžiamos taisyklės, prašoma kreiptis į policiją.

Primename, kad tai ne pirmas kartas, kai požeminėje perėjoje atsiranda įvairūs užrašai ir piešiniai. Vilniaus menininkai Saltoniškių gatvėje esančioje požeminėje perėjoje kovo pradžioje nupiešė LGBT vėliavą, tačiau ji čia išbuvo vos savaitę. Didžiulę LGBT vėliavą išpiešę menininkai sakė, kad taip norėjo dialogo tarp seksualinių mažumų ir piktų socialinių tinklų komentatorių. Po kelių dienų piešinys jau buvo uždažytas Lietuvos vėliavos spalvomis. Į mūšio lauku virtusią požeminę perėją buvo kviečiama ir policija.

Po kurio laiko socialiniuose tinkluose tąkart buvo dalijamasi nuotraukomis, kur ant požeminės perėjos sienos nupieštos trispalvės – keverzonės. „Dar bjauriau žinoti, kad tokie dalykai vyksta policijos panosėje. Juk tunelis – tarp Policijos departamento ir „Panoramos“, – socialiniuose tinkluose tąkart rašė vaizdais pasidalijusi moteris.

Tačiau ir po to, kai išpiešta LGBT vėliava buvo pakeista trispalve, menininkai nusprendė nepasiduoti ir po kelių dienų ant sienos puikavosi jau kitas piešinys pavadinimu „Tyla=Mirtis“. „Labai gaila, tačiau mūsų liūdnos prognozės, išsakytos po pirmojo uždažymo trispalve išsipildė – kasdien besikartojantis ksenofobų įginklintos Lietuvos trispalvės uždažymas ant sienos, kuri buvo legali reikštis įvairiems gatvės menininkams, yra ne kas kita, kaip laisvos visiems erdvės okupavimas toliau skleisti neapykantai. Todėl norime išreikšti solidarumą su LGBT žmonėmis ir taip pat kitais gatvės menininkais, iš kurių bandoma atimti jiems priklausanti kūrybinė erdvė“, – feisbuke rašė viena iš piešinio autorių Karolina Rimkutė.

Karolinos Rimkutės feisbuko nuotr.


Šiame straipsnyje: grafičiaipiešiniaivijokliai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Lietuvis

Lietuvis portretas
Ir teisingai parašyta! Daug panašumų SSSR su ES. Aš pvz. Prieš ES.

Na ir kas?

Na ir kas? portretas
Jie prieš ES, o mes - už. Tai kaip dabar bus/

Kawenskas

Kawenskas portretas
Tokie kaip Robis atsilikėlei tempe šalį į pražūtį... Labai teisingai parašytos mintys... Bet Lietuva kažkam priklausys... supuvusei ir iškrypelei EU arba Rusams... Sverkit patys...
VISI KOMENTARAI 25
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių