Apie tai pranešusi Vilniaus savivaldybė teigė, kad dega maždaug 5 tūkst. kvadratinių metrų plotas.
„Dūmų kryptis nėra tiksli, dūmai sklinda nuo gaisro židinio Šeškinės link“, – nurodė savivaldybė.
„Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupės korporatyvinių reikalų direktorius Aleksandras Zubriakovas BNS patvirtino, kad gaisras kilo „Lietuvos geležinkelių“ teritorijoje, tačiau jis nėra susijęs su įmonės infrastruktūra.
Anot jo, gaisras kilo teritorijoje, kurią nuomoja „Lietuvos geležinkeliai“.
Gesinimo darbai gali trukti iki ryto
Kaip BNS informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) Situacijų koordinavimo skyrius, pranešimas apie nelaimę gautas 18.32 valandos.
Anot skyriaus atstovo, Panerių gatvėje 56 dega, kaip manoma, sąvartynas. Į įvykio vietą išsiųstos aštuonios autocisternos.
Šiuo adresu yra įsikūręs automobilių sąvartynas, priklausantis bendrovei „Ruvis“. Įmonės pagrindinė veikla yra juodojo ir spalvotojo metalo laužo supirkimas, apdirbimas ir eksportas.
Paskambinus bendrovės svetainėje nurodytais kontaktais, jos atstovas nuo komentarų susilaikė, prašė paskambinti vėliau.
„Panašu, kad gaisro gesinimas gali užsitęsti, nes yra keletas ir aukščiau metrų įvairaus metalo su tam tikromis dalimis krūva, kurioje vyksta atviras ugnies diegimas“, – BNS kalbėjo PAGD atstovas Donatas Gurevičius.
Anot jo, gaisro gesinimo darbai vyks per naktį, iki ketvirtadienio ryto.
Vilniaus apskrities policijos atstovė Julija Samorokovskaja BNS patvirtino, kad dėl kilusio gaisro Panerių gatvėje uždaromas eismas.
Pirminiais duomenimis, nukentėjusiųjų ar žuvusiųjų kol kas nėra.
L. Balandžio / BNS nuotr.
Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Adomas Bužinskas feisbuke taip pat nurodė, kad dega automobilių sąvartynas.
Kai kur fiksuojama padidėjusi oro tarša
Kilus gaisrui, sostinės gyventojui į mobiliuosius telefonus gavo PAGD įspėjimą apie galimą oro taršą, rekomenduoja vengti buvimo gryname ore. Kiek anksčiau savivaldybė rekomendavo gyventojams užsidaryti langus, laikinai išjungti rekuperacines sistemas, taip pat vengti buvimo atvirose erdvėse.
Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) BNS nurodė, kad gaisras nėra lokalizuotas, todėl patekti į vietą ir apžiūrėti, kas dega, nėra įmanoma.
„Užkimštas nuotekų sistemoje esantis šulinys, kad gaisro gesinimo metu susidaręs vanduo nepatektų į miesto nuotekų sistemą“, – teigė AAD.
Anot jo, į įvykio vietą iškviesta Aplinkos apsaugos agentūros laboratorija paimti oro ir nuotekų mėginius, daromi oro taršos sklidimo modeliavimai.
Agentūra feisbuke nurodė Savanorių prospekte fiksuojanti didelę taršą.
„Kitų teršalų koncentracijos buvo žemos. Kitose Vilniaus OKT stotyse teršalų koncentracijų padidėjimo neužfiksuota“, – rašė Aplinkos apsaugos agentūra.
Naujausi komentarai